Notowania

Marian Banaś nie podał się do dymisji. NIK wydał oświadczenie

"W związku z pojawiającymi się informacjami, jakoby Prezes NIK złożył dymisję z zajmowanego stanowiska informujemy, że decyzja taka nie zapadła" - poinformowała Najwyższa Izba Kontroli. To stan na wczesne piątkowe popołudnie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Marian Banaś nadal jest prezesem NIK. Dymisji nie ma, jest oświadczenie NIK (Fot: Piotr Molecki/East News)

Jak czytamy w oświadczeniu, opublikowanym na stronie internetowej NIK, Izba działa normalnie i bez zakłóceń.

"Jednocześnie zapewniamy, że Najwyższa Izba Kontroli pracuje zgodnie z obowiązkami przypisanymi jej ustawą" - czytamy w stanowisku NIK.

Przypomnijmy, że w czwartek prezes PiS Jarosław Kaczyński wyraził oczekiwanie, że prezes Najwyższej Izby Kontroli poda się do dymisji. Odwołanie go przez większość parlamentarną nie wchodzi bowiem w grę.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

O sprawie poinformowała rzeczniczka prasowa Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska. "Podczas czwartkowego spotkania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i wiceprezesa partii Mariusza Kamińskiego z prezesem NIK Marianem Banasiem zostało wyrażone oczekiwanie, aby szef NIK podał się do dymisji" - napisała Czerwińska na Twitterze.

Niejasności wokół Mariana Banasia nagłośnił w swoim reportażu "Superwizjer" TVN24. Według ustaleń dziennikarzy w 400-metrowej kamienicy w Krakowie, która należała do Banasia, najemca prowadził pensjonat z pokojami na godziny (został zamknięty wkrótce po wypłynięciu tej informacji na światło dzienne).

Prezes PiS chce, aby Marian Banaś podał się do dymisji.
Afera Mariana Banasia. Jarosław Kaczyński domaga się dymisji szefa NIK

Dodatkowo kamienica obłożona jest hipoteką, która posłużyła za zabezpieczenie kredytu. Marian Banaś nie wspomina o tej hipotece w oświadczeniu, a zgodnie z prawem powinien to zrobić.

Ministerstwo Finansów zawiadomiło prokuraturę w sprawie krakowskiej kamienicy Mariana Banasia. Generalny Inspektor Informacji Finansowej złożył w białostockiej prokuraturze obszerne doniesienie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-11-2019

LucyBezczelny Facet,ma w nosie honor!!!Okropne kogo PIS powołuje na prestiżowe stanowiska. Chce skompromitować wszystkie demokratyczne instytucje w … Czytaj całość

29-11-2019

Polisz SpikowanieKaczynski : zlez ze stolka !!! Banas : nie zleze !!!

29-11-2019

Tak trzebaBanaś choć przekręt w 100 % to mądry gość. Pamięta Chrzanowskiego i to jak zrezygnował z funkcji prezesa to nazajutrz już siedział w kryminale. A do … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (39)