Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

CBA zatrzymało dwie osoby. Jedną z nich jest były wiceminister

271
Podziel się:

Janusz O., były wiceminister środowiska został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. W tle łapówki.

CBA zatrzymało dwie osoby na polecenie prokuratury.
CBA zatrzymało dwie osoby na polecenie prokuratury. (WP.PL)
bFeqadQl

CBA zatrzymało dwie osoby na polecenie prokuratury. Jak informuje Polska Agencja Prasowa, jedną z nich jest były wiceminister środowiska z lat 2014-15 Janusz O. Zarzut? Pomoc za odroczoną łapówkę.

Drugą osobą zatrzymaną jest włocławski przedsiębiorca z branży budowlanej - podaje CBA. Obaj zatrzymani zostaną przewiezieni do Prokuratury Krajowej w Lublinie, gdzie mają usłyszeć zarzuty.

bFeqadQn

Śledztwo dotyczy powoływania się na wpływy w 2015 r. w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i podjęcia się załatwienia sprawy w zamian za korzyść majątkową w związku z realizacją projektu "Kompleksowa Ochrona Wód Podziemnych Aglomeracji Kieleckiej" - informuje Biuro.

Według ustaleń CBA, w ramach realizacji projektu spółka Wodociągi Kieleckie podpisała umowy na budowę systemu kanalizacji sanitarnej i wodociągowej na terenie m. Kielce oraz w dwóch świętokrzyskich gminach. Inwestycja była współfinansowana przez Unię Europejską. Natomiast instytucją wdrażającą projekt był Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Z uwagi na znaczne opóźnienia w realizacji umowy na wykonawcę nałożono kary umowne.

Zobacz także: Obejrzyj: CBA bada skup jabłek przez firmę Eskimos
bFeqadQt

Zdaniem śledczych, zatrzymany przedsiębiorca obiecał wiceministrowi zatrudnienie w spółkach z zapewnieniem kilkunastotysięcznego miesięcznego wynagrodzenia w zamian za "pomoc", która miałby doprowadzić do odstąpienia Wodociągów Kieleckich Sp. z o.o. od naliczenia kar umownych i przyjęcia bez zastrzeżeń wykonanych robót budowlanych - podaje Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

Jak ustaliło CBA wiceminister przyjął obietnicę korzyści, a po dymisji z pełnionej funkcji podjął pracę w spółkach przedsiębiorcy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bFeqadQO
KOMENTARZE
(271)
Uczciwy bizne...
2 lata temu
Dobrze, że od czterech lat działają tak samo i zamykają paskudztwo z kręgów zaufania publicznego razem z kasiastymi biznesmenami. Odrazu się lżej oddycha.
nik
2 lata temu
Łapówkarstwo, kolesiostwo, znajomości, złodziejstwo, wyłudzenia. Wolne sądy
Różowa Panter...
2 lata temu
Dziwne, że nikogo nie zatrzymali z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Może sypnęła i poszła na współpracę ta osoba z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
bFeqadQP
CZEKISTA
2 lata temu
A może dla odmiany cuś o PSL, a skąd taka cisza , na ten przykład, o tow. Struziku
obiektywna.
2 lata temu
Jak gorącego żelaza media totalnych boja sie podac informacji ,że to viceminister z PO.
...
Następna strona