Notowania

CBA zatrzymało dwie osoby. Jedną z nich jest były wiceminister

Janusz O., były wiceminister środowiska został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. W tle łapówki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
CBA zatrzymało dwie osoby na polecenie prokuratury.

CBA zatrzymało dwie osoby na polecenie prokuratury. Jak informuje Polska Agencja Prasowa, jedną z nich jest były wiceminister środowiska z lat 2014-15 Janusz O. Zarzut? Pomoc za odroczoną łapówkę.

Drugą osobą zatrzymaną jest włocławski przedsiębiorca z branży budowlanej - podaje CBA. Obaj zatrzymani zostaną przewiezieni do Prokuratury Krajowej w Lublinie, gdzie mają usłyszeć zarzuty.

Śledztwo dotyczy powoływania się na wpływy w 2015 r. w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i podjęcia się załatwienia sprawy w zamian za korzyść majątkową w związku z realizacją projektu "Kompleksowa Ochrona Wód Podziemnych Aglomeracji Kieleckiej" - informuje Biuro.

Według ustaleń CBA, w ramach realizacji projektu spółka Wodociągi Kieleckie podpisała umowy na budowę systemu kanalizacji sanitarnej i wodociągowej na terenie m. Kielce oraz w dwóch świętokrzyskich gminach. Inwestycja była współfinansowana przez Unię Europejską. Natomiast instytucją wdrażającą projekt był Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Z uwagi na znaczne opóźnienia w realizacji umowy na wykonawcę nałożono kary umowne.

Obejrzyj: CBA bada skup jabłek przez firmę Eskimos

Zdaniem śledczych, zatrzymany przedsiębiorca obiecał wiceministrowi zatrudnienie w spółkach z zapewnieniem kilkunastotysięcznego miesięcznego wynagrodzenia w zamian za "pomoc", która miałby doprowadzić do odstąpienia Wodociągów Kieleckich Sp. z o.o. od naliczenia kar umownych i przyjęcia bez zastrzeżeń wykonanych robót budowlanych - podaje Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

Jak ustaliło CBA wiceminister przyjął obietnicę korzyści, a po dymisji z pełnionej funkcji podjął pracę w spółkach przedsiębiorcy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-08-2019

vbPrzedwyborczy cyrk czas zacząć.

01-08-2019

MirekBARDZO CHCIAŁBYM USŁYSZEĆ CO MA DO POWIEDZENIA NA TEN TEMAT MARSZAŁEK MAREK KUCHCIŃSKI!!!

01-08-2019

bulwa naćPropagandę przed wyborami czas rozpocząć!! Rozkaz wydany !

Rozwiń komentarze (271)