Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ustawiane przetargi w centrum Krakowa. Kolejne trzy osoby w rękach CBA

17
Podziel się

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejne trzy osoby w związku z procederem ustawiania przetargów w Krakowie. Wcześniej zarzuty postawiono 15 osobom.

Kolejna akcja CBA
Kolejna akcja CBA (East News)
bDIqnLDp

Do ustawiania przetargów na sprzedaż i najem atrakcyjnych lokali, mieszkań, a nawet kamienic w bliskiej okolicy krakowskiego rynku czy Wawelu miało dochodzić, według ustaleń CBA, od 2015 do 2017 r.

Do 15 już oskarżonych w sprawie, dołączą kolejne trzy osoby, które zatrzymali krakowscy funkcjonariusze CBA. Zgodnie z oficjalnym komunikatem Agencji, w rękach funkcjonariuszy znaleźli się przedsiębiorca, pracownik lokali gastronomicznych oraz lekarka. Wszyscy usłyszeli lub usłyszą zarzuty powoływania się na wpływy m.in. w administracji samorządowej oraz w Zarządzie Budynków Komunalnych w Krakowie oraz bezprawnego pośrednictwa w procesach sprzedaży lub najmu 42 nieruchomości. Wśród nich znajdują się nawet kamienice.

bDIqnLDr

Zatrzymana lekarka poza opisanymi zarzutami usłyszy także zarzut poświadczenia nieprawdy w dokumentach lekarskich, a pracownik lokali gastronomicznych usłyszy także zarzut złożenia fałszywych zeznań.

Zobacz także: Rynek fuzji i przejęć. Polska liderem w regionie

Do pierwszych zatrzymań w tym śledztwie doszło w lutym 2018 roku.

bDIqnLDx

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDIqnLDS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(17)
Dekiel
2 lata temu
Pazerność ludzka nie zna granic.
Adam
2 lata temu
Lekarka Ewą K.?
Cayt
2 lata temu
A kiedy kogos prawomocnie skaza bo na takie tylko ganiaja I zamykaja a prorok wypuszcza
bDIqnLDT
Mik
2 lata temu
Krakowski magistrat....
w końcu
2 lata temu
Cały nasz kraj to wielkie przekręty, chore przetargi nie wiadomo po co,kiedyś się szło kupowało gdzie bądż ,teraz nie, musi być przetarg-JEDEN WIELKI PRZEKRĘT !!! Weżcie się w końcu za to!!!
...
Następna strona