Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

CBA w krakowskim magistracie. Zatrzymano trzy urzędniczki, ustawiały przetargi

10
Podziel się:

Urzędniczki w zamian za łapówki pomagały w uzyskaniu prawa do lokali użytkowych i mieszkalnych w atrakcyjnych miejscach Krakowa, między innymi przy ul. Szewskiej i Karmelickiej.

CBA wcześniej zatrzymało pośredników. Dziś w ręce agentów wpadły urzędniczki.
CBA wcześniej zatrzymało pośredników. Dziś w ręce agentów wpadły urzędniczki. (EAST NEWS)
bEJMExQl

Agenci CBA zatrzymali we wtorek trzy wysokie urzędniczki krakowskiego magistratu, którym zarzuca się korupcję. Za łapówki miały pomagać w uzyskaniu prawa do lokali użytkowych i mieszkalnych w atrakcyjnych miejscach Krakowa.

Jak informuje CBA, zatrzymane to dyrektor z krakowskiego magistratu kierująca wydziałem zajmującym się zasobem mieszkaniowym miasta, kierowniczka referatu z wydziału skarbu urzędu oraz kierowniczka jednego z referatów w Zarządzie Budynków Komunalnych w Krakowie. Zatrzymano także pośredniczkę.

Śledztwo CBA pod nadzorem prokuratury jest prowadzone w sprawie powoływania się na wpływy w administracji samorządowej oraz w Zarządzie Budynków Komunalnych w Krakowie i podejmowania się bezprawnego pośrednictwa w załatwianiu najmu lub kupna mieszkań i lokali użytkowych.

bEJMExQn
Zobacz także: Wideo: kontrowersje wokół przetargu na urządzenia mierzące zużycie wody

Ustalenia śledczych z CBA i prokuratury wskazują, że urzędniczki w zamian za łapówki pomagały w uzyskaniu prawa do lokali użytkowych i mieszkalnych w atrakcyjnych miejscach Krakowa, między innymi przy ul. Szewskiej, Karmelickiej czy Mostowej.

Łapówki dla zatrzymanych we wtorek urzędniczek miały sięgać w sumie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jako łapówkę wręczano także perfumy. Agenci CBA zabezpieczają dokumenty w krakowskim magistracie.

bEJMExQt

Śledztwem objęte są zdarzenia, które miały miejsce w latach 2015-2017, a sprawa dotyczy co najmniej kilkunastu nieruchomości: mieszkań, lokali użytkowych i kamienic. CBA zaznacza, że nie są wykluczone dalsze zatrzymania w tej sprawie, a śledztwo jest rozwojowe i wielowątkowe.

CBA już w kwietniu tego roku poinformowało o śledztwie prowadzonym w tej sprawie. W lutym w ręce agentów CBA wpadły 4 osoby, między innymi dwóch pośredników.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEJMExQO
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(10)
krakowianin
2 lata temu
To nic nowego ,łapówki były codziennością.w tym urzędzie.Wtajemniczeni wiedzieli z kim rozmawiać, i za ile ,żeby otrzymać lokal.To działo się od dawna .
miro
3 lata temu
krakowska patologia w togach stwierdzi że łapowniczki były niepoczytalne
Lucas
3 lata temu
A kiedy ktoś się weźmie za byłego Burmistrza Madziara z Wołomina?
bEJMExQP
Rav
3 lata temu
A kiedy Jacuś??
new
3 lata temu
Brawo CBA powsadzać do więźnia babsztyle jedne, wredne.