Notowania

CBA zatrzymało prezesa firmy budowlanej. Zarzuty o pranie pieniędzy i fikcyjne faktury

Działalność byłego prezesa stołecznej firmy budowlane naraziły Skarb Państwa na straty w podatku na kwotę ponad 1 mln zł. Faktury wystawione były na blisko 3,5 mln zł - podaje CBA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Sprawa sięga 2018 roku i faktur wystawianych przez działającą na Karaibach fundację. (Fot: WP,Wrangler)

"Funkcjonariusze lubelskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzą wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Warszawie śledztwo dotyczące między innymi wystawiania fikcyjnych faktur, prania pieniędzy i płatnej protekcji" - poinformowało Centralne Biuro Antykorupcyjne.

We wtorek agenci zatrzymali do sprawy byłego prezesa jednej z warszawskich firm budowlanych.

"Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna w latach 2016-2017 posługiwał się nierzetelnymi fakturami wystawionymi na rzecz firmy przez jedną z polskich fundacji" - podaje CBA.

Były prezes usłyszy zarzuty w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie.

Afera Banasia. Balcerowicz: tylko wyborcy mogą coś w tej sprawie zmienić:

Sprawa sięga 2018 roku. Z informacji przekazanej przez wydział komunikacji społecznej Biura wynika, że do tej pory zatrzymano już 5 osób, tj. prezes fundacji działającej na Karaibach Katarzynę I. oraz jej dwóch pracowników, a także dwie osoby współpracujące z prezes fundacji.

Według nieoficjalnych ustaleń,o których pialiśmy w money.pl w 2018 roku, chodziło o założycielkę fundacji Moja Kuba i Moja Dominikana.

Oprócz niej zatrzymano jeszcze cztery inne osoby
Akcja CBA. Zatrzymano prezes fundacji za pranie brudnych pieniędzy

Katarzyna I. miała powoływać się na wpływy w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i pośredniczyć w uzyskaniu zgody na wydanie wizy wjazdowej do Polski dla obywateli jednego z państw Bliskiego Wschodu w zamian za przekazanie pieniędzy na rzecz kierowanej przez nią fundacji.

*Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez *dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-01-2020

MattZnaleźli 1 mln ...zgubili 10 ...

21-01-2020

egonZa Pisu to nawet w CBA kradną, to kto jest czysty.

21-01-2020

KumasowaruraTakie grosze to developer wydaje na łapówki ot tak. Pisowcy takie grosiki to niszczą w godzinę ani o tym zbytnio nie wiedząc.

Rozwiń komentarze (84)