Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
CHE
|

CBA zatrzymało skorumpowanego biegłego. "Opinia za łapówkę"

16
Podziel się

Poznańskie CBA dokonało zatrzymania biegłego sądowego z zakresu leśnictwa, wpisanego na listy sądów okręgowych. Mężczyzna miał w zamian za łapówki udzielać przychylnych opinii w trakcie sądowych postępowań.

CBA zatrzymało skorumpowanego biegłego. "Opinia za łapówkę"
CBA zatrzymało skorumpowanego biegłego. "Opinia za łapówkę" (Materiały prasowe CBA)
bDTLmYfF

Zatrzymanie miało miejsce w poniedziałek po południu, na parkingu przed jednym ze stołecznych centrów handlowych - podaje "Rzeczpospolita". Mężczyzna został ujęty chwilę po przyjęciu drugiej transzy "wynagrodzenia" w zamian za wydanie pozytywnej opinii w jednej ze spraw cywilnych.

Jak wskazuje dziennik, zgromadzone w sprawie materiały zostały przekazane do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie mężczyzna usłyszał zarzut korupcyjny.

bDTLmYfH

Na oskarżonym ciąży zarzut przyjęcia korzyści majątkowej w postaci pieniędzy w łącznej kwocie 19.800 złotych w zamian za wydanie opinii.

Wobec podejrzanego zastosowano poręczenie majątkowe - informuje CBA.

Zobacz także: Padł rekord w eksporcie. Naprawdę jest aż tak dobrze?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTLmYgi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(16)
Pug
2 miesiące temu
Gość za 20 tys pójdzie siedzieć. Ci co zdefraudowali miliony na respiratory, mają niejasne kontrakty z firmami żon itd. nadal decydują o losie tych pierwszych. Tu nigdy nie będzie normalnie.
hahaha
2 miesiące temu
biegly , przebiegly
Taka jedna
2 miesiące temu
Polecam wszelskim służba silniej przyjrzeć się tematowi a już zwlaszcza w sprawach opieki nad dziećmi. Temat bardzo istotny
bDTLmYgj
Tropiciel.
2 miesiące temu
A to CBA to jakiego kraju. Ten kolor flagi to co to jest.
prze biegły
2 miesiące temu
Oczywiście nie preferuję takiego "dorabiania" ale jeżeli stawki biegłych to 22-30 zł/godzinę (od tego ZUS i podatek) to czego można się spodziewać? Sam fakt, że biegły sądowy zarabia mniej niż kasjer w dyskoncie pozostaje bez komentarza...
...
Następna strona