Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
14.08.2019 07:36

CBOS: coraz mniej Polaków pali

Liczba nałogowych palaczy jest coraz niższa. Pali zaledwie 26 proc. dorosłych Polaków. To najniższy wynik w historii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(123RF)
Palenie najmniej popularne jest wśród osób w wieku 18-24 lata.

W badaniu "Aktualne problemy i wydarzenia" CBOS przebadał nastawienie Polaków do palenia papierosów. Do palienia przyznaje się 26 proc. badanych, z czego co piąty badany robi to regularnie. Co dwudziesty sięga po papierosa okazjonalnie.

Odsetek nałogowych palaczy jest najniższy w historii. Po papierosy chętniej sięgają mężczyźni i osoby w wieku 45-64 lata. Palenie najmniej popularne jest wśród osób w wieku 18-24 lata.

Chętniej palą osoby z wykształceniem podstawowym lub gimnazjalnym i z zasadniczym zawodowym - kolejno 34 proc. i 33 proc. Wśród osób po studiach palaczy jest zaledwie 17 proc.

Oglądaj też: Szef koncernu tytoniowego. "Wyobrażam sobie świat bez papierosa"

Wśrd osb bezrobotnych do palenia przyznaje się 45 proc. badanych, a wśród robotników niewykwalifikowanych aż 49 proc. Najmniej palących notujemy wśród kadry kierowniczej i specjalistów (15 proc.), a także wśród uczniów i studentów (14 proc).

Niewielką popularnością cieszą się papierosy elektroniczne. Jedynie 2 proc. ankietowanych pali je regularnie, okazjonalne - 1 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, tytoń
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-08-2019

leluxStatystyka:) Zmieniły się czasy i większość ludzi woli się nie przyznawac:) Znam palaczy z kazdego zakresu wykształcenia jaki statusu :) Nie piszcie … Czytaj całość

14-08-2019

Moje imięNie znam nikogo kto by Palił, ani u mnie w pracy ani ze znajomych. A pracuje w firmie z ponad 300 osobami. Niestety jak na starym mieście nie chcę … Czytaj całość

14-08-2019

jurekcieszy mnie ze swiadomosc jest coraz wieksza, tak przynajmniej oficjalnie ktos napisze, a jaka jest prawda??? ludzi nie stac na palenie,

Rozwiń komentarze (7)