Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. PRC
|

CD Projekt opóźnia premierę gry Cyberpunk 2077. Grożą twórcom śmiercią

9
Podziel się

Zarząd spółki CD Projekt zdecydował o przesunięciu ustalonej daty premiery gry "Cyberpunk 2077" z 19 listopada na 10 grudnia 2020 roku. Twórcy zaczęli otrzymywać pogróżki.

CD Projekt opóźnia premierę gry Cyberpunk 2077. Grożą twórcom śmiercią
cyberpunk 2077 (Materiały prasowe)
bDmALQwl

Na hucznie zapowiadany hit studia CD Projekt będzie trzeba jeszcze poczekać. Gra, która ma co najmniej powtórzyć sukces "Wiedźmina", w ręce graczy trafi dopiero 10 grudnia 2020 roku.

Informacja o niedotrzymaniu terminu nie spodobała się jednak nie tylko inwestorom - spółka bowiem zanotowała mocy spadek notowań na poziomie blisko 6 proc. Gdy przeliczymy to na wartość całej firmy, okaże się, że w godzinę spółka straciła około 2 mld zł kapitalizacji.

bDmALQwn

Kolejne przesunięcie długo wyczekiwanej gry wywołało również skrajne reakcje fanów. Jak pisze Rzeczpospolita, powołując się na doniesienia serwisu "The Verge", twórcom grożono nawet śmiercią.

"Wiem gdzie mieszkasz, wypuście grę, albo zginiesz", "będziemy prześladować ciebie i twoją rodzinę", czy "Spalę cię żywcem" - to tylko niektóre z gróźb jakie padły wobec twórców.

"Jesteśmy ludźmi, takimi jak wy” – zareagował na Twitterze Andrzej Zawadzki, jeden z twórców Cyberpunka. W apelu do społeczności graczy zaznaczył: Rozumiem, że czujesz się zły, rozczarowany i chcesz wyrazić swoją opinię na ten temat, ale wysyłanie pogróżek śmierci jest absolutnie niedopuszczalne.

bDmALQwt
Zobacz także: PGA 2019. Keanu Reeves gwiazdą Cyberpunka 2077. "Spodobała mu się postać Johnnie'ego Silverhanda"

Świetny marketing, ale też skala produkcji nowej gry mogą robić wrażenie. Studio usilnie stara się, aby do dotychczasowego silnika napędowego, jakim była seria gier "Wiedźmin", dołożyć kolejny, równie mocny.

bDmALQwO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(9)
Nikuś
4 tyg. temu
Naprawdę nikt nie widzi nic złego w takich groźbach? Jakiś produkt jest dla Was ważniejszy od czyjegoś życia lub zdrowia? Co się dzieje z tym światem.
Oszustwo?
4 tyg. temu
Marketing doskonały, tylko produktu brak.
Jurek
4 tyg. temu
Nie powinni tej gry wypuszczać przed 2077, to byloby bez sensu
bDmALQwP
MnB
4 tyg. temu
Biorąc pod uwagę fakt kiedy pokazano pierwszy zwiastun gry to nie dziwię się że ludzie tracą cierpliwość.
nnn
4 tyg. temu
nakręcali, pompowali, podbijali stawkę ... no i w końcu nakręcili kilku ...