Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|
aktualizacja

CD Projekt opóźnia premierę gry Cyberpunk 2077. Akcje na giełdzie spadają

11
Podziel się:

Kolejny raz CD Projekt przesuwa premierę wyczekiwanego przez graczy na całym świecie Cyberpunka. Reakcja inwestorów giełdowych mogła być tylko jedna - spadek kursu akcji. Jest wyraźny, choć nie ma tragedii.

CD Projekt opóźnia premierę gry Cyberpunk 2077. Akcje na giełdzie spadają
Gracze z całego świata muszą się uzbroić w cierpliwość. (Materiały prasowe)

Początek środowej sesji na warszawskiej giełdzie nie wygląda najlepiej. Wśród największych spółek wyróżniają się notowania m.in. CD Projektu. Producent gier notuje mocy spadek notowań na poziomie blisko 6 proc. 

Gdy przeliczymy to na wartość całej firmy, okaże się, że w godzinę spółka straciła około 2 mld zł kapitalizacji. Na zamknięciu wtorkowej sesji giełdowej biznes CD Projektu był wyceniany przez giełdę na 35 mld zł.

Skąd taka reakcja inwestorów? To odpowiedź na komunikat spółki, która po raz trzeci przesunęła premierę swojego największego tytułu - Cyberpunk 2077. Pierwotnie miała się odbyć w połowie kwietnia tego roku. Do wczoraj obowiązywała data 19 listopada, a teraz to już 10 grudnia.

Zobacz także: Podatek handlowy wykończy hipermarkety? "Niektóre tego nie udźwigną"

Spadki na giełdzie mogły być większe, ale inwestorzy najprawdopodobniej uznali, że 21 dni to nie jest aż tak wielkie opóźnienie. A tłumaczenia zarządu wskazują, że gra jest ukończona. Dodatkowy czas jest potrzebny na dopieszczenie gry. Jeśli w ten sposób będzie lepiej dopracowana, gracze cierpliwie poczekają.

"Przesunięcie daty premiery wynika ze złożoności finalnych procesów optymalizacji działania gry na dziewięciu platformach obecnej i przyszłej generacji" - czytamy w komunikacie.

Spółka zwraca uwagę na trudne warunki pracy w dobie pandemii i rozproszenie zespołu produkcyjnego w związku z pracą zdalną.

"Gra jest gotowa, może zostać ukończona i zawiera całą planowaną zawartość. Nie oznacza natomiast, że zaprzestaliśmy prac związanych z podnoszeniem jej jakości. Wręcz przeciwnie - na tym koncentrują się wysiłki, które doprowadzą do wydania tzw. Day 0 patcha w dniu premiery. To właśnie ten etap projektu został przez nas niedoszacowany" - napisali wiceprezes Marcin Iwiński i członek zarządu Adam Badowski w oświadczeniu zamieszczonym na profilu spółki na Twitterze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(11)
Blenderek
3 lata temu
Ja tam ich bronić nie chcę - ale swoich należy wspierać i że tak powiem się solidaryzować. Nie dość że teraz Nas wszyscy dzielą. Dla mnie ok, cierpliwie zaczekam jeśli gra ma być dzięki temu lepsza. Ale ogólnie zamawiam w formie pudełka, a nie jakiś tam digital zzagranicznego źródełka. Trzeba wspierać swoich - taki CDPR zatrudnia wielu polaków i podwykonawców, inne firmy. Dopłacę nawet te parę zł i zapłacę podatek tu w sklepie a nie gdzieś na Steamie.
analityk
3 lata temu
najwiekasza bańka w Polsce akcje spadną 3mld. i tyle w temacie ratujcie się kto może.
ja
3 lata temu
kolejne pakiety pomocowe w postaci drukowanych i pompowaniych w rynek setek miliardów przez banki centralne kiedyś musi spowodować krach. Być może to właśnie teraz się zaczyna. Iskrą może być koronawirus lub OPEC lub co innego. Robi się niebezpiecznie. Dobrze być na to przygotowanym. Z akcji dawno się wyprzedałem. Dobrze mieć system, dzięki któremu przynajmniej nie odnotowuje się strat. Słyszeliście o ksiazce pt. Jak stworzyc system transakcyjny do inwetsowania na gieldzie? System z tej ksią.ż ki uchronił przed ostatnimi spadkami.
zenek
3 lata temu
gierka to podstawowy produkt na przeżycie w dobie kryzysu. , akcje bedą po 1tys
Anatol
3 lata temu
Kocha Cyberpunk..? To Poczeka..!