Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

Ceny gazu. URE zatwierdził taryfy dwóch wielkich dystrybutorów

28
Podziel się:

Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził taryfy dla PGE Dystrybucji i Energi Operatora. Tym samym znane są już cenniki wszystkich pięciu największych dystrybutorów prądu w Polsce.

Ceny gazu. URE zatwierdził taryfy dwóch wielkich dystrybutorów
Od nowego roku rachunki odbiorców energii w gospodarstwach domowych o przeciętnym zużyciu energii elektrycznej (grupa G11), w części dotyczącej sprzedaży energii, będą wyższe o ok. 3,5%. (Pixabay)
bEKbyelh

W przypadku obydwu operatorów ich stawki własne zostają obniżone: w taryfie Energi dla gospodarstw domowych spadek ten wyniesie 1,5 procent, zaś w taryfie PGE: 1 procent.

Nie oznacza to jednak, że klienci zapłacą niższe rachunki. Od 1 stycznia dystrybutorzy energii pobierają od odbiorców tzw. opłatę mocową, więc zapłacimy więcej niż do tej pory. O ile? Od nowego roku rachunki odbiorców energii w gospodarstwach domowych o przeciętnym zużyciu energii elektrycznej (grupa G11), w części dotyczącej sprzedaży energii, będą wyższe o ok. 3,5 proc.

bEKbyelj

Gospodarstwa domowe, którym prąd dostarczają ci dwaj dystrybutorzy, zapłacą miesięcznie o mniej więcej 6,50 zł więcej – informuje RMF FM.

Wydając decyzje ws. taryf dla Energi Operatora i PGE Dystrybucji, Urząd Regulacji Energetyki zakończył postępowania dot. taryf za dystrybucję energii w 2021 roku.

Zobacz także: Gaz będzie tańszy. Dobra informacja od prezesa URE
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKbyelK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(28)
Musulmanin
9 miesięcy temu
Ten art. To jedno wielkie nieporozumienie. Zwolnil bym tego co pisał od razu!
daro
9 miesięcy temu
Niedawno pisali podwyżka gazu teraz obniżka.WP ŻENADA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
SJJ
9 miesięcy temu
gdzie poczytac prawdziwe polskie wiadomosci???
bEKbyelL
Tomek
9 miesięcy temu
Co roku robię bilans zużycia gazu do ogrzewania domu to kłamstwo że tanieje jest odwrotnie drożeje .A wymyślonych opłat ubocznych więcej jak za zużycie gazu i gdzie tu ochrona środowiska i do tego vat 24%
Mick
9 miesięcy temu
Gdy sobie przypomnę że jednym z postulatów strajków lat '80 było zmniejszenie ilości różnych podatków i widzę ile jest ich teraz to faktycznie nasuwa mi się powiedzenie "komuno wróć", nie ze względów polityczno-społecznych ale ze względów gospodarczych. Rachunek za prąd czy gaz to jakaś paranoja jest, ja już właściwie nie wiem za co płacę bo sama cena gazu/prądu jest znikoma w całym zestawieniu różnych opłat wpływających na wysokość rachunku. Normalna masakra.
...
Następna strona