Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ANA
|

Ceny paliw na stacjach. Możliwe większe podwyżki po niedzieli

16
Podziel się

Jeśli ceny paliw w hurcie będą dalej rosły, to w przyszłym tygodniu możemy się spodziewać większych podwyżek na stacjach – prognozują analitycy BM Reflex.

Ceny paliw na stacjach. Możliwe większe podwyżki po niedzieli
Ceny paliw na stacjach. Możliwe większe podwyżki po niedzieli. (Adobe Stock)
bEgQsrIl

Z analizy BM Reflex wynika, że średnie ceny w kraju na dzień 10 czerwca kształtują się na następującym poziomie: dla benzyny bezołowiowej 95 - 5,26 zł/l, bezołowiowej 98 - 5,57 zł/l i oleju napędowego - 5,20 zł/l i autogazu 2,30 zł/l. 

To oznacza, że w skali tygodnia średnie ceny benzyn i oleju napędowego w kraju wzrosły o 1 grosz na litrze. Natomiast za litr autogazu płacimy średnio o 6 groszy na litrze mniej. Dodatkowo w okresie ostatnich 10 tygodni autogaz potaniał o 30 groszy na litrze, podczas gdy ceny benzyn i oleju pozostawały na niezmienionym poziomie.

bEgQsrIn

Analitycy ostrzegają jednak, że okres stabilnych cen benzyny i oleju napędowego, utrzymujący się na stacjach niemal od początku kwietnia, dobiega prawdopodobnie końca.

Zobacz także: Pensja minimalna 2022. Jest postulat rewolucji

"Póki co delikatny ruch cen w górę obserwujemy na części stacji, jednak jeśli ceny w hurcie będą dalej rosły, to w przyszłym tygodniu możemy się spodziewać większych podwyżek" – czytamy w najnowszym raporcie BM Reflex.

bEgQsrIt

Na rynku hurtowym ceny spot w krajowych rafineriach osiągnęły poziom najwyższy w tym roku. Natomiast ceny benzyny są jednocześnie najwyższe od dwóch lat, a oleju napędowego od stycznia 2020 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEgQsrIO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(16)
Krzysztof
2 dni temu
Orleny budują nowe chaty dla obattków?
Suweren
3 dni temu
Mnie to nie dotyczy. Ja tankuję zawsze za 20 zł.
Eeed
4 dni temu
Mam wszędzie blisko,będę pieszo przemieszczać się,a wy udławcie się tymi podwyżkami
bEgQsrIP
Qdanka
4 dni temu
Są lepsi od Tuska za jego czasów baryłka 140 dolarów kurs zbliżony do obecneg paliwo na stacji tak jak teraz z tą różnicą że teraz baryłka około 70 dolarów brawo PiS
Więcej plusów
4 dni temu
Wszystko co chodzi na paliwie ciekłym np. narzędzia ogrodnicze będzie bardziej trzepać portfel tzn. usługi nimi podrożeją...