Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Daniel Bochen
|
aktualizacja

Ceny paliw przed świętami 2018. Znamy prognozy cen na stacjach benzynowych

0
Podziel się:

Okres Świąt Bożego Narodzenia przynosi wzmożony ruch na drogach w całej Polsce. Mamy dobrą informację dla kierowców. Ceny paliw przed świętami nie powinny wzrosnąć.

Ceny paliw przed świętami. Znamy prognozy
Ceny paliw przed świętami. Znamy prognozy (East News)

Ceny paliw przed świętami - prognozy

Portal e-petrol.pl przedstawił prognozy detalicznych cen paliw w okresie przedświątecznym (17-23 grudnia br.). Mamy dobrą informację dal wszystkich kierowców. Ceny paliw przed świętami nie powinny wzrosnąć.

Prognoza cen paliw wg. e-petrol.pl (ceny w [zł/litr]):

  • Pb98 5,13-5,23
  • Pb95 4,82-4,91
  • ON 5,09-5,18
  • LPG 2,32-2,40

Z końcem listopada paliwa na stacjach zaczęły wreszcie tanieć. W tym okresie najwięcej zaoszczędzili kierowcy pojazdów z silnikiem benzynowym – spadek ok. 20 groszy na litrze oraz użytkownicy aut z silnikiem Diesla – spadek o ok. 15 groszy. Tendencja spadkowa powinna utrzymać się również w okresie przedświątecznym.

W porównaniu z cenami z ubiegłego tygodnia ceny paliw są niższe o kilka gorszy. Największa obniżka dotyczy tym razem LPG i oleju napędowego, paliw których detaliczne ceny nie spadały ostatnio tak dynamicznie jak ceny benzyn. Aktualnie napęd i gaz samochodowy są tańsze o odpowiednio 6 i 4 grosze i wynoszą 2,39 i 5,15 zł/l. O 3 grosze mniej kosztują zaś benzyny: 4,88 i 5,22 zł/l.

Ceny paliw: najkorzystniejsze w województwie świętokrzyskim i śląskim

Ceny paliw w połowie grudnia najkorzystniej prezentują się w województwie świętokrzyskim i śląskim. W pierwszym z nich najtańsza jest benzyna 95-oktanowa, wyceniana średnio na 4,72 zł/l, a w drugim najmniej płaci się za Pb98 - 4,99 zł/l. W tych częściach Polski w najkorzystniejszych cenach oferowany jest również olej napędowy - przeciętnie kosztuje 5,03 zł/l. W województwie świętokrzyskim stacje benzynowe oferują także najlepszą cenę na autogaz - 2,20 zł/l.

Zdecydowanym, niechlubnym liderem, jeśli chodzi o najwyższe ceny, jest w tym tygodniu Mazowsze. Średnie ceny paliw prezentują się tam następująco: 4,96 i 5,35 zł za litr benzyn oraz 5,23 i 2,48 zł za tę samą ilość diesla i gazu samochodowego.

Źródło: e-petrol.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)