Notowania

Ceny prądu 2020. Sasin: spróbuję przekonać prezesów spółek

- Spróbuję przekonać prezesów spółek, by nie obciążali obywateli obiektywnym wzrostem prądu. Lubię rozmawiać, lubię przekonywać, nie straszyć - mówi o ewentualnym wzroście cen prądu wicepremier Jacek Sasin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Jacek Sasin zapowiada, że spróbuje przekonać prezesów spółek do mniejszych podwyżek cen prądu (Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER)

Wicepremier i minister aktywów państwowych był gościem "Politycznego Graffiti" w Polsat News.

Pytany o zapowiadany przez ekspertów wzrost cen prądu w 2020 roku, polityk odpowiedział, że będzie walczył o to, by podwyżki nie były wysokie. - Robimy wszystko, by ceny prądu dla Polaków były jak najniższe - powiedział.

- Spróbuję przekonać prezesów spółek, by nie obciążali obywateli obiektywnym wzrostem prądu. Lubię rozmawiać, lubię przekonywać, nie straszyć - dodawał wicepremier.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

A co w przypadku, gdy prezesów nie uda się przekonać? - Nie ma sensu mówić o planie B, jak jest plan A - powiedział Jacek Sasin.

Sasin: Nie będzie podwyżki cen energii elektrycznej dla indywidualnych odbiorców

Przypomnijmy, że w poniedziałek po południu firmy energetyczne złożyły do Urzędu Regulacji Energetyki wnioski o podwyżki cen energii dla gospodarstw domowych. Jak mówią eksperci, zakładają one wzrost ceny prądu nawet o 20-40 proc.

Ceny prądu w przyszłym roku mogą bardzo znacząco wzrosnąć
Ceny prądu 2020 to wielka niewiadoma. Będzie drożej

Podwyżka ma dotknąć nie tylko przedsiębiorców, ale również gospodarstwa domowe. Rząd potwierdził bowiem, że nie ma w planach zamrożenia cen drugi rok z rzędu.

Co ciekawe, jeszcze w poniedziałek rano Sasin mówił, że nie będzie podwyżki cen energii elektrycznej. Teraz jednak zdanie zmienił i mówi o tym, by ceny były "jak najniższe".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-11-2019

GRZECZNYCHŁOPIECSpróbuję przekonać prezesów spółek, by nie obciążali obywateli obiektywnym wzrostem prądu. Lubię rozmawiać, lubię przekonywać, nie straszyć - mówi o … Czytaj całość

22-11-2019

henioczyste złodziejstwo, za tani prąd dla ludu mają zapłacić przedsiębiorcy i dorzucić się energetycy, tak już było za komuny, brawo sasinek

22-11-2019

ZK59023% VAT, przejęcie kopań- bankrutów, przerost zatrudnienia i mamy gotowy przepis na europejskie ceny prądu.

Rozwiń komentarze (20)