Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ceny prądu 2020. Sasin: spróbuję przekonać prezesów spółek

20
Podziel się

- Spróbuję przekonać prezesów spółek, by nie obciążali obywateli obiektywnym wzrostem prądu. Lubię rozmawiać, lubię przekonywać, nie straszyć - mówi o ewentualnym wzroście cen prądu wicepremier Jacek Sasin.

Jacek Sasin zapowiada, że spróbuje przekonać prezesów spółek do mniejszych podwyżek cen prądu
Jacek Sasin zapowiada, że spróbuje przekonać prezesów spółek do mniejszych podwyżek cen prądu (East News, JACEK DOMINSKI/REPORTER)
bDHWUNhh

Wicepremier i minister aktywów państwowych był gościem "Politycznego Graffiti" w Polsat News.

Pytany o zapowiadany przez ekspertów wzrost cen prądu w 2020 roku, polityk odpowiedział, że będzie walczył o to, by podwyżki nie były wysokie. - Robimy wszystko, by ceny prądu dla Polaków były jak najniższe - powiedział.

- Spróbuję przekonać prezesów spółek, by nie obciążali obywateli obiektywnym wzrostem prądu. Lubię rozmawiać, lubię przekonywać, nie straszyć - dodawał wicepremier.

bDHWUNhj

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

A co w przypadku, gdy prezesów nie uda się przekonać? - Nie ma sensu mówić o planie B, jak jest plan A - powiedział Jacek Sasin.

bDHWUNhp

Przypomnijmy, że w poniedziałek po południu firmy energetyczne złożyły do Urzędu Regulacji Energetyki wnioski o podwyżki cen energii dla gospodarstw domowych. Jak mówią eksperci, zakładają one wzrost ceny prądu nawet o 20-40 proc.

Podwyżka ma dotknąć nie tylko przedsiębiorców, ale również gospodarstwa domowe. Rząd potwierdził bowiem, że nie ma w planach zamrożenia cen drugi rok z rzędu.

Co ciekawe, jeszcze w poniedziałek rano Sasin mówił, że nie będzie podwyżki cen energii elektrycznej. Teraz jednak zdanie zmienił i mówi o tym, by ceny były "jak najniższe".

bDHWUNhq

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDHWUNhK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(20)
GRZECZNYCHŁOP...
rok temu
Spróbuję przekonać prezesów spółek, by nie obciążali obywateli obiektywnym wzrostem prądu. Lubię rozmawiać, lubię przekonywać, nie straszyć - mówi o ewentualnym wzroście cen prądu wicepremier Jacek Sasin TO CHYBA TĘPY ELEKTORAT piu TYLKO KUPI
henio
rok temu
czyste złodziejstwo, za tani prąd dla ludu mają zapłacić przedsiębiorcy i dorzucić się energetycy, tak już było za komuny, brawo sasinek
ZK590
rok temu
23% VAT, przejęcie kopań- bankrutów, przerost zatrudnienia i mamy gotowy przepis na europejskie ceny prądu.
bDHWUNhL
ola
rok temu
Jak Kulfon tak mówi to tak będzie!!!!!!!
Pytamy
rok temu
Haha, poseł Sasin, który: 1) Przekonywał gminy ościenne, żeby dołączyły do Warszawy w ramach swojego planu 2) Przekonywał o niegłosowaniu na Zdanowską, bo zostanie zatrzymana, a głosy stracone 3) Przekonywał wszystkich Polaków o ujawnieniu zarobków posłów i ich rodzin do końca kadencji Trzymajmy się za portfele...
...
Następna strona