Trwa ładowanie...
bDTsegUR

Notowania

Przejdź na

Ceny prądu w górę. Ekspert tłumaczy powody

W tym roku za prąd zapłacimy więcej. - Od stycznia zdecydowana większość gospodarstw domowych w Polsce będzie płacić o kilka złotych miesięcznie więcej - mówił w programie "Money. To się liczy" Bartłomiej Derski, ekspert portalu wysokienapiecie.pl. - Po pierwsze, doszła nam opłata mocowa, a po drugie wzrosły ceny samej energii elektrycznej. Jeśli zużywamy mało energii, to będzie to kilka złotych, jeśli zużywamy więcej, to może to być kilkanaście złotych miesięcznie więcej. Dla domów jednorodzinnych będzie to już pewnie około 20-30 zł. W ciągu roku uzbiera się więc kilkaset złotych - podliczył. Jak dodał, w przyszłym roku trzeba spodziewać się tego samego. - Początek tego roku ze względu na mrozy był bardzo drogi, więc kontrakty zawierane na przyszły rok były kosztowne. Bardzo prawdopodobne, że w przyszłym roku znowu zobaczymy kilkuprocentowy wzrost na rachunkach za energię elektryczną dla gospodarstw domowych - ocenił.

199 reakcji
0
0
199
Podziel się
Komentarze (199)
08-03-2021
Doszła opłata mocowa, oporowa, napięciowa, fazowa, częstotliwościowa, omowa, watowa, amperowa, woltowa, hercowa...
zobacz więcej komentarzy (199)
bDTsegVd
KOMENTARZE
(199)
Doszła
miesiąc temu
opłata mocowa, oporowa, napięciowa, fazowa, częstotliwościowa, omowa, watowa, amperowa, woltowa, hercowa...
Mariusz
miesiąc temu
Najważniejsze, że patologia dostaje 500+. Oni pewnie za prąd i tak nie płacą albo płaci za nich opieka społeczna. A reszta społeczeństwa niech się na to składa w 47 nowych podatkach wprowadzonych przez PiS (od banków, cukru, deszczu, mocy, komórek, reklam, centrów handlowych, sklepów itd itp.)
Paweł
miesiąc temu
No przecież prąd tanieje, posłuchajcie co ma na ten temat do powiedzenia minister Tchórzewski .... ;)
bDTsegVv
Dobra zmiana
miesiąc temu
Za mieszkanie ze zużyciem prądu 0 kw zapłaciłem 87 zł za 2 miesiące. Sasin gdzie rekompensaty za prąd nie wspomnę o 70 mln.
Krak
miesiąc temu
Ten kraj, niezaleznie od tego kto rzadzi tylko zbojowac potrafi na obywatelu. Wyjasnienie : zbojowac to tyle co zabierac nie dajac nic w zamian !!!
...
Następna strona