Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Agnieszka Kopacz-Domańska
Agnieszka Kopacz-Domańska
|
aktualizacja

Chorwacja w strefie euro. Tak rząd przygotował obywateli na rewolucję

- Chorwacja do kilku lat przygotowywała się do przyjęcia waluty euro. W usługach turystycznych od jakiegoś już czas można było płacić zarówno w kunach, jak i w euro, ale nie tylko tam. Także zakup ziemi, nieruchomości, zaciąganie kredytów odbywało się w dwóch walutach - powiedziała w programie "Newsroom" WP Monika Zymon- Waligórska, prezes Polskiego Towarzystwa Kulturalnego "Polonez" w Splicie. - Dlatego dla nas, mieszkających w Chorwacji zmiana nie była szokiem. Rząd poza tym powołał do życia specjalną komórkę, w ramach której urzędnicy jeździli po kraju i tłumaczyli ludziom, jakie będą konsekwencje przejścia na euro, jakie to ma znaczenie. Była szeroko zakrojona kampania informacyjna. Ludzie pytali o spłaty kredytów, płatności, każdy mógł rozwiać swoje wątpliwości. To był bardzo dobry pomysł.
wideo
euro
23
Podziel się:
KOMENTARZE
(23)
Dumni i wolni
rok temu
To ważne, żebyśmy dalej mieli złotego a nie jakieś euro, bo jak inflacja spadnie to zawsze możemy dodrukować złotego, żeby była wyższa, bo jesteśmy dumnym narodem i należy nam się rekord Europy w inflacji. A w tych krajach które przyjęły euro ceny rosną, już niedługo nie będzie nas stać, żeby tam jeździć, więc będziemy jeździć do Zakopanego, bo tam jest tanio i powietrze czyste. I z tych krajów gdzie jest euro będą do nas przyjeżdżać, bo zawsze się taniej kupuje tam gdzie bieda... co ja gadam, tam gdzie dobrobyt! Pozdrowienia dla TVP bo oni mi wszystko tak mądrze wytłumaczyli.
Tetmajer
rok temu
A my każdą postępową Myśl witamy krzyżem Pańskim Precz z geniuszem Europy, Farmazońskim i szatańskim. My o jedno tylko modły Zanosimy z naszej chaty By nam buty śmierdzieć mogły Jak śmierdziały przed stu laty.
Jedrek
rok temu
Nie wiem po co ta dyskusja ,na dzień dzisiejszy nie spełniamy żadnych warunków żeby starać się o euro a nawet do UE.
Kim
rok temu
A kiedy u nas €?
1313
rok temu
Brawo Chorwacja . To już po was . Przykro
...
Następna strona