Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
JCK
|

Co czwarty bogacz planuje inwestycje w nieruchomości

57
Podziel się

Jedna czwarta najzamożniejszych osób na świecie zamierza inwestować w nieruchomości. Najwięcej inwestuje się w apartamenty, biura i logistykę.

Co czwarty bogacz planuje inwestycje w nieruchomości
Najwięcej inwestuje się w apartamenty, biura i logistykę. (Getty Images, ExperienceInteriors)
bDTrGGKZ

Wartość kapitału prywatnego, zainwestowanego na skalę globalną, wyniosła około 232 mld zł, co daje 9 proc. wzrost powyżej średniej dziesięciorocznej, ale stanowi spadek w stosunku do poziomów osiągniętych w roku 2019 – wskazuje raport The Wealth Report 2021, opracowany przez firmę Knight Frank.

- Istnieje szereg czynników, które będą kształtować rynki w roku 2021 - przesunięcie inwestycji do tzw. bezpiecznych przystani - dużych, o stosunkowo znacznej płynności, przejrzystych rynków, które powinny nadal przyciągać inwestycje globalne; ograniczenia w światowym podróżowaniu także stwarzają szansę dla inwestorów prywatnych, żeby inwestować na rynkach lokalnych, które - w zwyczajnych okolicznościach - doświadczyłyby większej konkurencji o aktywa ze strony inwestorów instytucjonalnych; ESG - coś, czego inwestorzy prywatni nie mogą zignorować oraz wzrost liczby centrów danych, gdzie istnieje ogromny potencjał możliwości inwestycyjnych – mówi Victoria Ormond, partner ds. badań rynków kapitałowych w Knight Frank.

Zobacz także: Podatki w Polsce. Balcerowicz: kolejne daniny ukrywa się pod hasłem opłat
bDTrGGLb

W 2020 r. kapitał prywatny inwestował najwięcej w apartamenty, biura i logistykę, zaś najmniej w hotele, budownictwo senioralne oraz condo.

- Nieruchomości komercyjne zapewniają inwestorom stosunkowo stabilny i wysoki zwrot. A to są kluczowe czynniki umożliwiające zabezpieczenie majątku dla przyszłych pokoleń oraz ochronę przeciwko wpływowi globalnej pandemii - dodaje Alex James z firmy, która przygotowała raport.

- Podczas gdy pandemia wpłynęła na nasz sposób życia, pracy i prowadzenia działalności, to w roku 2021 pojawia się ponowny optymizm, że jeśli ograniczenia dotyczące podróżowania zostaną zmniejszone, a wdrożenie programów szczepionkowych przejdzie do etapu zaawansowanego, wtedy kapitał prywatny będzie zwiększać swoją aktywność na znanych sobie rynkach oraz będzie koncentrować się na stabilnych sektorach – dodała.

bDTrGGLh
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTrGGLC
nieruchomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(57)
Ryk
2 miesiące temu
Chyba ktoś chce nagonic rynek,bo wcale nie ma kupców na mieszkania biura .
jaa
2 miesiące temu
no tak inwestują w nieruchomośći a jak pandemia i nikt nie chce tych nieruchomości to płacz i naciski na rządy żeby kasę odzyskać. A biedni dalej mają klepać biedę
Plankton
2 miesiące temu
Panie James,najpoważniejsi bogacze to zainwestowali co najmniej lat temu dziesięć,gdy już wiedzieli o co chodzi.Ci z 2019 i 2020 to już leszcze jakieś.
bDTrGGLD
Cayt London
2 miesiące temu
A niech inwestuja daj I’m Boze
m-53
2 miesiące temu
Zawracanie głowy. 233 mld. złotych w skali GLOBALNEJ to śmiech na sali. To 230 tys. mieszkań w cenach warszawskich.
...
Następna strona