Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
KRO
|

Co dalej z piwem Brackie Cieszyn? Grupa Żywiec podjęła decyzję

251
Podziel się

Brackie warzone w Cieszynie od kilkudziesięciu lat podbijało gusta mieszkańców m.in. Śląska Cieszyńskiego i Beskidów. Decyzja Grupy Żywiec może im się nie spodobać, gdyż koncern zakończył produkcję tego piwa - informuje "Gazeta Wyborcza".

Co dalej z piwem Brackie Cieszyn? Grupa Żywiec podjęła decyzję
Grupa Żywiec zakończyła produkcję piwa Brackie Cieszyn (zdj. ilustracyjne). (Materiały prasowe, Grupa Żywiec)
bErpVKiJ

Jak pisze "GW" z Bielsko-Białej, Brackie Cieszyn przez dziesiątki lat uchodziło za tradycyjne piwo Śląska Cieszyńskiego. Piwo jasne dolnej fermentacji produkowano w otwartych kadziach fermentacyjnych w Cieszynie uznawanych współcześnie za unikat na skalę europejską.

Niedawno jednak Grupa Żywiec - właściciel marki Brackie Cieszyn - sprzedała Browar Zamkowy Cieszyn, gdzie rozlewano piwo. Prawa do samej marki pozostały jednak w rękach Grupy, a ta nie zdecydowała się na dalszą produkcję.

Magdalena Brzezińska, dyrektor ds. korporacyjnych Grupy Żywiec, tłumaczy "Wyborczej" tę decyzję pandemią koronawirusa. Już wcześniej koncern przestał rozlewać piwo Brackie Cieszyn do puszek i butelek. Wtedy jednak zapewniał, że piwo będzie dostępne w kegach w lokalach gastronomicznych w całej Polsce.

bErpVKiL
Zobacz także: Panele na dachu będą mniej opłacalne, ale nie dla każdego. Wiceminister wyjaśnia

Trwający przez ponad pół roku lockdown jednak uziemił gastronomię, która od października do maja mogła działać wyłącznie na wynos. Przez to i tak nie sprzedawała piwa z kegów.

bErpVKiR

Od 1 marca 2021 roku Grupa Żywiec ma również nowego prezesa. Został nim Simon Amor, który zastąpił Francoisa-Xaviera Mahota.

Grupa Żywiec to jeden z czołowych producentów piwa w Polsce. W 2018 roku grupa sprzedała 11,3 mln hektolitrów piwa warzonego w pięciu browarach, tj. w Arcyksiążęcym Browarze w Żywcu, Browarze Zamkowym Cieszyn, Elblągu, Leżajsku, Warce. Od 2019 roku do grupy należą także browary w Namysłowie. Spółka jest notowana na GPW od 1991 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErpVKjm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(251)
Werk
miesiąc temu
Nie piję piwa z fabryki.
saw
miesiąc temu
piwo z Browaru Zamkowego w Cieszynie to naprawdę dobre piwo nie jest tanie jak żywiec czy tyskie ale warto zapłacić więcej
Henryk
miesiąc temu
Browar sprzedany, Brackie powinno zostać w Cieszynie. Sama marka to już nie jest piwo, to wyrób bez tradycji, wiedzy i smaku. Nie tędy droga.
bErpVKjn
janek 5
miesiąc temu
Ktoś nazwał Żywiec rakiem rodzimego browarnictwa ,ma rację , nie piłem żywca z 10 lat , skusiłem się , po trzech łykach , wylałem go . W swojej historii Żywiec zniszczył kilka regionalnych browarów i śmiem twierdzić że za kilka lat Branieckie też zlikwidują . Żyjemy w takim Państwie gdzie konsument , klient są na ostatnim miejscu w podejmowaniu decyzji przez organa państwowe które powinny dbać i chronić ich przed korporacjami .
Smiech
miesiąc temu
Taka sama historja spotkala EB Elblag
...
Następna strona