Trwa ładowanie...
bDAqgSCZ

Notowania

Piwo – Wszystkie wiadomości

73
05.01.2021 12:58

PIWO
 / 
Droższe "małpki". Polacy przerzucą się na piwo? "Potwierdzimy to za rok"

- Rząd musi się na coś zdecydować – chce mieć większe wpływy czy chce, aby ludzie przestali sięgać po "małpki"? Jeżeli "małpki" zostaną zastąpione przez piwo, bo tak się może skończyć, to państwo zarobi mniej, ponieważ alkohol w piwie ma niższą akcyzę. Nie wiem, czy ministerstwo finansów zdaje sobie z tego sprawę. Do tego "małpki" stanowią tylko 1/10 rynku. Uderzenie w ten segment zmieni strukturę spożycia. Za rok spotkamy się i porozmawiamy o tym, że Polacy piją więcej piwa - mówił w programie "Money. To się liczy" Witold Włodarczyk, prezes Związku Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy.

186
21.12.2020 21:52

GRUPA ŻYWIEC
 / 
Browar Braniewo sprzedany. Grupa Żywiec zawarła umowę z Van Pur

Browar Braniewo już wkrótce stanie się częścią spółki Van Pur, czyli największej niezależnej polskiej spółki piwowarskiej.

6
13.12.2020 8:21

HANDEL
 / 
Polacy mocno podzieleni w kwestii zakazu sprzedaży piwa bezalkoholowego osobom nieletnim

Z najnowszego badania opinii społecznej wynika, że 45 proc. dorosłych Polaków chce wprowadzenia ustawowego zakazu sprzedaży piwa bezalkoholowego osobom nieletnim. Grupa przeciwników tego rozwiązania jest tylko o 1 proc. mniejsza. Eksperci analizujący problem też są podzieleni. W przyszłości nie wykluczają zmian w przepisach. Jednak obecnie w Ministerstwie Zdrowia nikt nie pracuje nad tego typu rozwiązaniem.

21
22.10.2020 11:03

PIWO
 / 
Decyzja rządu PiS umożliwiła nowy biznes Janusza Palikota i Kuby Wojewódzkiego

- Jestem przekonany, że nawet teraz, w okresie spowolnienia, będą pewne segmenty, które będą się rozwijały bardzo szybko. I uważam, że jest to np. branża alkoholowa. Widać ciekawe zmiany np. znaczny wzrost sprzedaży przez internet w stosunku do okresu sprzed marca tego roku - mówił w programie "Money. To się liczy" Janusz Palikot, który razem z Kubą Wojewódzkim rozpoczął produkcję piwa z dodatkiem oleju konopnego CBD. - Chcemy także budować produkty, które będziemy zlecali do produkcji innym przedsiębiorcom, nie tylko z branży piwnej, ale i napojów, a także win, mocnych alkoholi - powiedział. Te produkty również mają mieć dodatek legalnego oleju CBD. - To zresztą zasługa obecnego rządu, że zalegalizował używanie tego oleju do różnych produktów, spotykamy je i w aptekach, i w supermarketach - mówił.

3
07.09.2020 19:02

PIWO
 / 
Zwolnienie z banderolowania. Resort finansów chce je przedłużyć

Ministerstwo finansów chce przedłużyć zwolnienie z banderolowania m.in. piwa czy cygar. W kolejce czeka też zwolnienie z akcyzy próbek płynu do e-papierosów.

bDAqgSDb
1
13.08.2020 13:39

PIWO
 / 
W Lidlu 8 piw w cenie 4. Co zrobić, aby skorzystać z promocji?

Temperatura nie spada, a Lidl proponuje przyjemny sposób na spędzenie weekendu. W cenie 4 piw będzie można zakupić 8. Warunek – aplikacja Lidl Plus.

26
07.08.2020 18:09

PIWO
 / 
Najwięksi producenci piwa. Polska na drugim miejscu w UE

Z okazji Dnia Piwa unijna instytucja Eurostat podała dane o jego produkcji. Zlokalizowane w naszym kraju browary wytworzyły w zeszłym roku prawie 4 mld litrów piwa.

12
07.08.2020 13:17

PIWO
 / 
Piwa rzemieślnicze w dołku. Spada sprzedaż

Sprzedaż w dół, akcyza w górę, a do tego jeszcze pandemia i brak możliwości skorzystania z pewnych form wsparcia. Browary rzemieślnicze mają trudny rok.

12
27.07.2020 16:34

GOSPODARKA
 / 
Branża piwna chce wreszcie legalnie sprzedawać przez internet. PiS widzi problem

W Sejmie leży projekt umożliwiający sprzedaż piwa przez internet. Pomysłowi kibicują zwłaszcza małe browary, które wyjątkowo ucierpiały podczas lockdownu. Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS, mówi jednak money.pl, że wszystko może się rozbić o to, jak udowodnić pełnoletność zamawiającego.

bDAqgSDh
7
03.07.2020 13:16

PIWO
 / 
Ta branża zarabia głównie latem. Zaskakująca zmiana upodobań Polaków

- Lato to jest czas piwa, bardziej niż mocnego alkoholu, często z dodatkiem przeróżnych soków. Dla branży piwowarskiej czas letni to więcej niż 60 proc. rocznej sprzedaży. Mamy do czynienia też z nieprawdopodobnym wzrostem spożycia piwa bezalkoholowego. W 2019 r. mieliśmy wzrost sprzedaży o 86 proc. w stosunku do poprzedniego roku i ten trend się utrzymuje. Mamy piwa bezalkoholowe wyższej jakości, zmienia się styl życia. Ludzie są bardziej nastawieni na dłuższe uczestniczenie w jakimś wydarzeniu, niż konsumowanie alkoholu - mówił w programie "Money. To się liczy" Janusz Palikot, były polityk, obecnie prezes Tenczyńska Okovita S.A.

17
29.06.2020 6:45

PIWO
 / 
Produkcja piwa w Czechach. Zanosi się na potężny spadek

Pandemia koronawirusa sprawiła, że czescy producenci wytworzyli mniej piwa. Prognozy nie napawają optymizmem.

7
09.05.2020 7:51

PIWO
 / 
Koronawirus wykrwawia małe browary. Szukają sposobów na przetrwanie

Piwo z dowozem do domu, "okienko", czy powiązanie sprzedaży piwa ze wsparciem dla branży. Oto jak w czasie pandemii koronawirusa muszą radzić sobie małe browary.

2
30.04.2020 7:04

KORONAWIRUS
 / 
Zwrot akcyzy od przeterminowanego piwa. Projekt resortu finansów

Producenci piwa dostaną zwrot akcyzy od przeterminowanych piw. Sami zaproponowali, że pomogą lokalom gastronomicznym i sklepom, odbierając przeterminowane wyroby, jednocześnie zawnioskowali o ulgę podatkową. Przystał na to resort finansów i przygotował projekt ustawy.

bDAqgSDi
39
14.04.2020 14:32

KORONAWIRUS
 / 
Koronawirus marnuje zapasy. Miliony litrów piwa do wylania

Nawet 30 milionów litrów piwa, które obecnie zalega w brytyjskich pubach i restauracjach, może zostać wylanych. Żeby pomieścić taką ilość złocistego trunku, trzeba by było wynająć... 25 Antonowów An-225.

68
09.04.2020 13:45

COVID-19
 / 
Koronawirus. Płyn do dezynfekcji z bezalkoholowego piwa. Kolejne firmy wspierają produkcję

Browar Żywiec przekazał alkohol z produkcji piwa bezalkoholowego na produkcję płynów do dezynfekcji rąk. To kolejny producent piwa, który aktywnie włączył w walkę z koronawiusem. Produkcją środków dezynfekujących zajmują się również inne marki, jak choćby Orlen, Inglot, czy L’Oreal.

30
27.02.2020 13:21

CORONA
 / 
Niespodziewana ofiara koronawirusa. Producent piwa traci

Producent meksykańskiego piwa Corona stał się nieoczekiwaną ofiarą szalejącego na świecie koronawirusa. Kurs akcji tylko w ciągu ostatniego tygodnia spadł o ponad 8 proc.

75
21.02.2020 17:23

GASTRONOMIA
 / 
Samoobsługowy bar bez barmana i kolejek. Sprawdziliśmy, jak wygląda piwna rewolucja 2.0

Wchodzisz do pubu, a tam... cybertap, czyli automatyczny bar z 20 samoobsługowymi kranami. Lejesz do kufla, co chcesz i ile chcesz. Bez kolejek i bez barmana. Tak wygląda piwna rewolucja w Sosnowcu. Brzmi, jak atrakcja dla piwoszy, ale okazuje się, że to też pomysł na biznes. Sosnowiecki pub chce sprzedać technologię.

68
18.11.2019 15:00

GOSPODARKA
 / 
Wzrost akcyzy. Eksperci: piwo zdrożeje znacznie bardziej niż twierdzi resort finansów

Akcyza na alkohol i papierosy ma wzrosnąć o 10 proc. Zdaniem ekspertów, podwyżka negatywnie wpłynie na rynek piwa i doprowadzi do spadku produkcji.