Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Co z umorzoną częścią tarczy antykryzysowej? Niemoc decyzyjna rządu. Przedsiębiorcy czekają

2
Podziel się:

Wciąż nie wiemy, czy umorzona część subwencji wypłaconej w ramach tarczy antykryzysowej przez PFR, będzie opodatkowana. Na decyzję czekają polscy przedsiębiorcy. Ma zapaść dopiero 20 lipca.

Co z umorzoną częścią tarczy antykryzysowej? Niemoc decyzyjna rządu. Przedsiębiorcy czekają
Decyzja dotycząca opodatkowania umorzonej tarczy ma zapaść 20 lipca (Adobe Stock)

Nie ma wciąż decyzji dotyczącej opodatkowania umorzonej części subwencji przekazanej w formie tarczy polskim przedsiębiorcom.

Według informacji uzyskanych przez ”Rzeczpospolitą”, decyzja na temat umorzonej subwencji z Polskiego Funduszu Rozwoju, ma zapaść dopiero 20 lipca.

Taki podatek może być sporym obciążeniem dla wielu firm, które będą się borykać ze skutkami ekonomicznymi pandemii jeszcze przez dłuższy czas. Pierwsze umorzenia zostały przesunięte przez PFR na czerwiec. Właśnie ze względu na potencjalną konieczność zapłacenia podatku z tego tytułu.

Zobacz także: Renciści poniżej kwoty 660 zł stracą na Polskim Ładzie? Wiceminister odpowiada

O zwolnienie z podatku apeluje m.in. Krajowa Izba Doradców Podatkowych oraz Polska Izba Przemysłu Targowego.

Pieniądze w ramach Tarczy PFR 1.0 otrzymało 350 tys. mikro, małych i średnich firm. Przeznaczono aż 61 mld zł na utrzymanie działalności oraz poziomu zatrudnienia. Przedsiębiorcy, którzy spełnią określone warunki, mogą liczyć na całkowite umorzenie uzyskanej subwencji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(2)
rfdz
rok temu
Rządzący mówią że nie opodatkowują nas, ale tych podłych kapitalistów - banki podatkiem bankowym, wielkie markety podatkiem od powierzchni handlowych, podatek cukrowy dla naszego zdrowia, od mediów i smartfonów itd. A kto za to zapłaci? I tak my zapłacimy, bo podniosą nam opłaty bankowe i ceny za towary. Wszyscy oddamy te 500+, 13-te i 14-te emerytry. O to jestem spokojny. Ludzie u władzy nigdy krzywdy sobie nie zrobią. Diety, nagrody, posadki dla znajomych i rodziny… Marnotrawstwo, rozrzutność, przywłaszczanie publicznych pieniędzy jest normą. Rządy wielu krajów je zadłużają, by przekupić rozdawnictwem wyborców i wygrywać wybory. To rozdawnictwo odbije nam się kiedyś czkawką. Przeczytajcie sobie ksiazke pt. Emerytura nie jest Ci potzerbna . Opisuje jak można skutecznie budować swój majątek i stać się też finansowo wolnymi bez pomocy rządzących
Adam N 1973
rok temu
Podatek od umorzenia to wielkie obciążenie??? To może było nie występować o tarcze? To normalne że od nieprzewidzianego zysku, a tym jest umorzenie, musi być podatek. Ilu z tych którzy wystąpili o tarcze i je dostali, to zwolennicy Totalnych którzy teraz plują na rząd? Boli was że Korona-kryzys nie poczynił większych szkód w gospodarce? Gdyby rządzili wasi idole z PO, to rok temu nastąpiłby paraliż państwa i gospodarki, większość firm by upadła a bezrobocie osiągnęłoby poziom 6 milionów. Gdyby rządziła PO to o tarczach nawet nikt by nie słyszał. Dla Totalnych to że firmy by upadły, to naturalna kolej rzeczy i skutek działania "niewidzialnej ręki rynku"