Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Codzienne ataki na Polaków. Jak rozpoznać, że ktoś próbuje wyczyścić konto?

Jakie są najpopularniejsze metody cyberataków? - Proste metody - odpowiada Piotr Konieczny, ekspert ds. cyberbezpieczeństwa, założyciel niebezpiecznik.pl. - I ta prostota powoduje, że nie każda działa. W zasadzie prawie nigdy nie działają, udaje się w przypadku promila prób, jakie podejmują przestępcy. Trzeba mieć jednak świadomość masowości wysyłki np. fałszywych SMS-ów. Można je rozesłać w liczbie kilkudziesięciu tysięcy w ciągu kilku minut - mówi Konieczny. - Na kilkadziesiąt tysięcy potencjalnych ofiar, znajdzie się jedna, dwie, trzy, które dojdą do wniosku po marce użytej w takim SMS-ie, np. dostawcy energii, z którego usług korzystają, że może faktycznie nie opłaciłem tego rachunku – dodaje. - Codziennie widzimy, jak różne grupy w ten sam lub podobny sposób masowo kontaktują się z Polakami, nakłaniając ich do kliknięcia w link i podania na fałszywej stronie danych, najczęściej związanych z bankowością.
KOMENTARZE
(3)
bogu
2 lata temu
A dlaczego te ataki dotyczą tylko Polaków a obywateli polskich z mniejszości narodowych nie ?
xxxx
2 lata temu
Prosta metoda jest taka by nie posiadać konta internetowego. Mogą sobie wtedy przysyłać smsy ile wlezie. Banki są mało odpowiedzialne .
Tak
2 lata temu
nieogarniętego artykułu już dawno nie widziałem. Czy ten portal obsługuje jakaś wyszukiwarka treści w internecie, która je potem bez logiki wkleja jako artykuły???