Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|
aktualizacja

Comarch rośnie w siłę. Rozbuduje swoją sieć oddziałów

6
Podziel się:

Będzie rozbudowa oddziałów Comarchu w Białymstoku, Lublinie i Rzeszowie. Dodatkowo ta jedna z największych polskich spółek informatycznych utworzy nowe biuro w Olsztynie.

Comarch rośnie w siłę. Rozbuduje swoją sieć oddziałów
Comarch rośnie w siłę. Rozbuduje swoją sieć oddziałów (East News, ARKADIUSZ ZIOLEK/East News)

Oprócz tego w placówkach Comarchu zbudowane zostaną branżowe centra kompetencji, które tworzą lokalnie miejsca pracy dla wysokiej klasy specjalistów z branży IT - chwali się spółka w piątkowym komunikacie.

Spółka planuje do połowy 2020 roku stworzyć w tych oddziałach w sumie ponad 100 nowych miejsc pracy. Zatrudnienie znajdą programiści, inżynierowie systemowi oraz kontroli jakości, a także analitycy i konsultanci.

Aktualnie w oddziałach Comarch zlokalizowanych w trzech miastach: Białymstoku, Lublinie oraz Rzeszowie spółka zatrudnia prawie 300 osób. Największe biuro znajduje się w Lublinie, gdzie pracuje prawie 180 osób. W Rzeszowie zatrudnionych jest ponad 50 osób a w Białymstoku - blisko 40.

Zobacz także: Obejrzyj: Polska goni... Węgry. "Orban to pragmatyczny polityk, postawił na inwestycje"

– W ramach specjalizacji w poszczególnych oddziałach tworzone są branżowe centra kompetencji, które będą służyły w pierwszej kolejności do obsługi lokalnie pozyskanych projektów, ale dzięki zbudowanym tam kompetencjom pracownicy będą zaangażowani w projekty w innych regionach Polski oraz wdrożenia dla klientów zagranicznych – mówi Paweł Prokop, wiceprezes Comarch odpowiedzialny za sektor publiczny.

Dzięki temu inwestowane lokalnie pieniądze pozwalają na miejscu tworzyć miejsca pracy dla zdolnych specjalistów, którzy chcą pracować w globalnej firmie, a mieszkać w rodzinnym mieście.

Co nowego planuje firma w swoich oddziałach?

W Białymstoku dzięki inwestycji samorządu województwa podlaskiego w rozwój regionalnej podlaskiej platformy medycznej "Podlaski System Informacyjny e-Zdrowie", tworzy centrum kompetencyjne wdrożeń w jednostkach medycznych.

Z kolei w Lublinie, dzięki podpisanemu w listopadzie kontraktowi na wdrożenie systemu zarządzania dla Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, rozwija się centrum kompetencyjne wdrożeń systemów dla uczelni.

Natomiast w nowym oddziale w Olsztynie, gdzie Comarch w przetargu na Centrum Usług Wspólnych Finansowo-Księgowych dla Gminy Olsztyn złożył w czerwcu najkorzystniejsza ofertę, rozwijane będzie dzięki temu centrum kompetencyjne wdrożeń w obszarze samorządowym.

Comarch to globalny integrator, twórca innowacyjnych rozwiązań i systemów informatycznych. Firma prowadzi projekty dla czołowych marek z Polski i świata w najważniejszych sektorach gospodarki w ponad 100 krajach na sześciu kontynentach. Aktualnie spółka zatrudnia blisko 6 500 osób w kraju oraz w biurach za granicą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(6)
dsfsf
3 lata temu
i 3 tysiace na reke dla programisty gdzie w innej firmie zarobi 5x tyle
SYF PO
3 lata temu
ZA PISU INWESTYCJE IDĄ A ZA POWCÓW TYLKO LIKWIDACJA
GrazkaKsirgow...
3 lata temu
Optima to program, który użytkownikom realnie skraca życie. Myślę, że można to wyliczyć.
Kibol
3 lata temu
WISŁA PANY !!
Szoszon
3 lata temu
A niby jakie ??