Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Coraz bliżej ratunku dla Ruchu. Alior jest gotów przejąć akcje, by odsprzedać je później Orlenowi

7
Podziel się

Wizja przejęcia Ruchu przez PKN Orlen staje się coraz bardziej realna. Alior Bank poinformował, że jest gotów przejąć akcje upadającej spółki.

Do sieci stacji PKN Orlen wkrótce mogą dołączyć saloniki Ruchu
Do sieci stacji PKN Orlen wkrótce mogą dołączyć saloniki Ruchu (Wikimedia Commons CC BY, Henryk Borawski)
bDSwnkzp

- Jeżeli oferta zaproponowana przez Orlen zostanie zaakceptowana przez wierzycieli, Ruch będzie w stanie odzyskać płynność finansową, co z kolei na dalszych etapach restrukturyzacji, przełoży się na możliwość uregulowania części zobowiązań wobec wierzycieli. W dalszym ciągu będziemy aktywnie wspierać proces restrukturyzacji – powiedział cytowany w komunikacie prasowym Alior Banku jego prezes Krzysztof Bachta.

Zobacz także: Oglądaj: Orlen w portfelu - propozycja dla inwestorów indywidualnych

Porozumienie w sprawie warunków przejęcia akcji Ruchu zawarły Alior Bank, PKN Orlen i PZU. Alior Bank po przejęciu spółki, 100 proc. jej akcji ma odsprzedać właśnie naftowemu gigantowi.

bDSwnkzr

Orlen w ratowaniu Ruchu ma własny interes – zauważył możliwość na zarobek dzięki połączeniu sieci stacji benzynowych z siecią saloników prasowych. Ruch dysponuje bowiem 1,8 tys. takich punktów oraz 13 centrów logistycznych.

- Złożyliśmy dziś ofertę finansowania Ruch, z zamiarem przejęcia 100 proc. akcji spółki. Badanie due diligence wskazało synergie pomiędzy modelem biznesowym Ruchu, bazującym na kolportażu prasy, a segmentem detalicznym PKN Orlen. Finalizacja oferty zależy od decyzji wierzycieli – wyjaśnił prezes Orlenu Daniel Obajtek na swoim profilu w serwisie Twitter.

bDSwnkzx

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDSwnkzS
alior bank
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(7)
1/38.000.000 ...
2 lata temu
A czy ja mógłbym przejąć akcje Ruchu,aby sprzedać je Aliorowi, który odsprzedałby je Orlenowi?
Cynik
2 lata temu
„Synergia” polega na możliwości finansowania dystrybucji pisowskich szmatławców, Gazety Polskiej, DoRzeczy, wPolityce i księżek o braciach Kaczyńskich.
koło
2 lata temu
Z moich badań wynika, że sprzedaż kioskowa artykułów pierwszej potrzeby( a także prasy) wskutek zmiany upodobań kupujących, to już historia - chyba ,że w kioskach będzie sprzedawane tylko jedzenie "śmieciowe", które Polacy lubią kupować w pośpiechu i bez macania ale to już inna branża i inna historia.
bDSwnkzT
Bingo
2 lata temu
Ratujmy złodzieja i oszusta,który ograbił tysiące kioskarzy z ich dorobku.
Free4man
2 lata temu
Tylko wcześniej trzeba okraść wydawców, niezły biznes i jeszcze robią łaskę...