Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|
aktualizacja

Cyfrowy Polsat chce wypłacić rekordową dywidendę

7
Podziel się:

Zarząd i rada nadzorcza Cyfrowego Polsatu chcą, żeby firma wypłaciła akcjonariuszom 639,55 mln z dywidendy, czyli 1 zł na akcję. To rekordowa dywidenda w historii firmy.

Zygmunt Solorz-Żak
Zygmunt Solorz-Żak (Agencja Gazeta)

Propozycję zarządu pozytywnie zaopiniowała rada nadzorcza spółki. Zakłada ona wypłatę w dywidendzie całego jednostkowego zysku netto firmy w ub.r. (586,8 mln zł) plus 52,74 mln zł kapitału zapasowego. Kapitał zapasowy na koniec ub.r. wynosił prawie 3,4 mld zł – poinformowała spółka w komunikacie.

Władze firmy zapewniły, że ustalając dywidendę na takim poziomie wzięły pod uwagę "wynik netto, sytuację finansową i płynność Grupy, istniejące i przyszłe zobowiązania, ocenę perspektyw Grupy w określonych uwarunkowaniach rynkowych i makroekonomicznych".

Zarząd Cyfrowego Polsatu zaproponował, by dniem ustalenia praw do dywidendy był 15 października. Środki mają zostać wypłacone akcjonariuszom w dwóch transzach: 223,84 mln zł (po 35 groszy na akcję) 22 października, a 415,84 mln zł (po 65 groszy na akcję) - 11 stycznia 2021 roku.

Zobacz także: Obejrzyj: Bon turystyczny z klauzulą społeczną. "Jestem przekonany, że w tym kierunku to pójdzie"

Cyfrowy Polsat i Polkomtel tworzą zintegrowaną grupę medialno-telekomunikacyjną kontrolowaną przez Zygmunta Solorza-Żaka. Akcje Cyfrowego Polsatu są notowane na GPW od 2008 r.

Większościowym akcjonariuszem Cyfrowego Polsatu jest Zygmunt Solorz, ma walory stanowiące 57,34 proc. kapitału firmy i 65,97 proc. głosów na jej walnym zgromadzeniu. Jak wylicza portal wirtualnemedia.pl, przy dywidendzie wynoszącej 639,55 mln zł, otrzyma on 366,71 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(7)
sdag
4 lata temu
nie przedłuże juz umowy z naciagaczami daja elewen za który trzeba zapłacic a i tak meczu bayernu nie zobaczysz bo ktos ma wyłacznosc tacy to oszusci
dfh
4 lata temu
bojkotujmy polsat to nieudacznicy nie szanuja klientów nie wywiazuja sie z umowy ,internet to dno itp....
sfgh
4 lata temu
tak okradli klientów za niewywiazywanie sie z umowy to kase maja
qsd
4 lata temu
Smieszne, ponad polowe zysku dostanie. Ile ludzi musi na niego tyrac ... Swoja droga, przygotowuje sie do jakiejs ewakuacji?
telewidz
4 lata temu
Kiedyś POLSAT był stacją niezależną. Teraz jest zależną od PISowskiego rządu.