Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|

Nagły wzrost zakażeń. Czeka nas nauka zdalna? Czarnek: chcę tego uniknąć

213
Podziel się:

- Chcę uniknąć przejścia na naukę zdalną, która była koniecznością, ale wyrządziła wiele szkód. Nie wracajmy do nauki zdalnej, ale żeby do niej nie wracać – szczepmy się – zaapelował w czwartek w Biłgoraju minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Nagły wzrost zakażeń. Czeka nas nauka zdalna? Czarnek: chcę tego uniknąć
- Ja naprawdę chcę, żeby nie stało się to, co stało się przy drugiej i trzeciej fali, czyli przejście na naukę zdalną – powiedział Czarnek (KPRM, KRYSTIAN MAJ +48669574000)

"Nauka zdalna wyrządziła wiele szkód"

- Ja naprawdę chcę, żeby nie stało się to, co stało się przy drugiej i trzeciej fali, czyli przejście na naukę zdalną – powiedział Czarnek.

Jak dodał, choć nauka zdalna była koniecznością, to wyrządziła wiele szkód. - To są szkody w wiedzy naszych uczniów, która jest na niższym poziomie niż byłaby normalnie, gdyby nauka była stacjonarna – powiedział Czarnek.

Zobacz także: Czarnek zapowiada brak nauki zdalnej. Czy nauczyciele wierzą ministrowi?

Jego zdaniem nauka online wyrządziła też szkody w kondycji fizycznej i psychicznej uczniów.

- Nie wracajmy do nauki zdalnej. Ale, żeby do niej nie wracać – szczepmy się. I przestrzegajmy zasad sanitarnych – zaapelował szef MEiN.

Pandemia przyspiesza

W czwartek Ministerstwo Zdrowia opublikowało niepokojący raport. Mamy do czynienia z gwałtownym wzrostem liczby zakażeń na COVID-19. - Jeśli te trendy się utrzymają, będziemy podejmować drastyczne kroki - skomentował szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.

- Przez ostatnie dwa dni mamy do czynienia ze swoistą eksplozją pandemii. Wzrosty mamy z tygodnia na tydzień 85- i ponad 100- proc., czyli to podwojenie wyniku. Jeśli sytuacja się utrzyma, to zaburzy wszystkie prognozy, które przedstawialiśmy - powiedział minister zdrowia. Podkreślił również, że każdy ma możliwość zaszczepienia się na COVID-19.

Podkreślił też, że aktualnie sytuacja staje się rzeczywiście poważna. - Dynamika zakażeń może zmienić spojrzenie na pandemię - zaznaczył.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(213)
Delta/piko.
3 lata temu
BO ZDALNIE POWINNI MIEĆ DO 5 LUTEGO I ŻE O OD 6 LUTEGO HYBRYDOWO TROCHĘ STACJONARNIE DO 4 MARCA. BO CO INACZEJ W SZPITALACH BRAK MIEJSC BĘDZIE.
Faceplace
3 lata temu
,,Preparaty jedynie słuszne - szpryce" tak nachalnie wszędzie narzucane przez wszystkich i wszystko nie budzą uzasadnionego podejrzenia, że działanie to miało i ma charakter eksperymentu medycznego przeprowadzanego w masowej skali w sposób nielegalny, tj. bez zgłoszenia, przy braku stosownej dokumentacji? Istnieje również duże prawdopodobieństwo braku uzyskania świadomych zgód, bez wywierania presji, od pacjentów na udział w tym eksperymencie medycznym.
Ewa
3 lata temu
Uważam skoro jest wzrost zakażeń to na kilka tygodni nauka zdalna powinna wrócić młodzi ludzie jeżdżą komunikacją i zero dystansu brak maseczek tramwaje przepełnione w szkołach też zero dystansu uczniowie nie zaszczepieni większość przynajmniej to dlaczego nas narażacie większość uczniów nie chodzi do szkoły bo zwykły katar i szkoła nie pizwala by przychodzili do szkół i mają tyły w naucy to co leprze tyły w nauce czy zdalne i nas narażać rząd ma nas chronić i dbać a nie narażać
Oli
3 lata temu
Moim zdaniem nauka powinna właśnie w okresie wzrostu zachorowań wrócić chociaż na kilka tygodni nie mówię o roku a dlaczego moje zdanie jest takie ponieważ uczniowie nie zaszczepieni jeżdżą komunikacją i zero dystansu i zero większości maseczek wiem bo jeżdżę i widzę to dużo uczni nie uczęszcza na zajęcia bo mały katar i nie każą przychodzić do szkół co wiąże się wtedy z tym że się nie uczą i mają tyły poza tym narażają nas nawet szczepionkowcow znam osoby zaszczepione i to osoba pracująca w szkole która jest szczepiona a jest chora na covit bo prawdopodobnie od ucznia się zaraziła a klasa na zdalnym więc nie narażacie nas i cis zróbcie by nie narażać nad
Maize
3 lata temu
Czemu tak bardzo wzbraniasz się przed nauką zdalną? Była wygodnym, bezpiecznym, powiedziałbym nawet że przynoszącym większe efekty sposobem nauki. Z początku posypały się negatywne opinie, bo system faktycznie był dość niedołężny, ale z czasem go udoskonalono, a młodzież przyzwyczaiła się do pracy w takim trybie. Rozumiem obawę o obciążanie pracujących rodziców młodszych dzieci obowiązkiem sprawowania nad nimi opieki, ale po co na siłę pchać w mury licealistów i studentów? Ogromna większość wolałaby odbywać zajęcia w spokoju, we własnych domach zamiast stykać się z hałasem, chorobami i stresem, które, nawiasem mówiąc, są bardziej szkodliwe od spędzania czasu przed nowoczesnym ekranem. Nie rozumiem nagłego zaskoczenia, że ilość zachorowań wzrasta - robisz wszystko, żeby utrzymać tendencję
...
Następna strona