Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|

Nagły wzrost zakażeń. Czeka nas nauka zdalna? Czarnek: chcę tego uniknąć

212
Podziel się:

- Chcę uniknąć przejścia na naukę zdalną, która była koniecznością, ale wyrządziła wiele szkód. Nie wracajmy do nauki zdalnej, ale żeby do niej nie wracać – szczepmy się – zaapelował w czwartek w Biłgoraju minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Nagły wzrost zakażeń. Czeka nas nauka zdalna? Czarnek: chcę tego uniknąć
- Ja naprawdę chcę, żeby nie stało się to, co stało się przy drugiej i trzeciej fali, czyli przejście na naukę zdalną – powiedział Czarnek (KPRM, KRYSTIAN MAJ +48669574000)
bESHoQol

"Nauka zdalna wyrządziła wiele szkód"

- Ja naprawdę chcę, żeby nie stało się to, co stało się przy drugiej i trzeciej fali, czyli przejście na naukę zdalną – powiedział Czarnek.

Jak dodał, choć nauka zdalna była koniecznością, to wyrządziła wiele szkód. - To są szkody w wiedzy naszych uczniów, która jest na niższym poziomie niż byłaby normalnie, gdyby nauka była stacjonarna – powiedział Czarnek.

bESHoQon
Zobacz także: Czarnek zapowiada brak nauki zdalnej. Czy nauczyciele wierzą ministrowi?

Jego zdaniem nauka online wyrządziła też szkody w kondycji fizycznej i psychicznej uczniów.

- Nie wracajmy do nauki zdalnej. Ale, żeby do niej nie wracać – szczepmy się. I przestrzegajmy zasad sanitarnych – zaapelował szef MEiN.

bESHoQot

Pandemia przyspiesza

W czwartek Ministerstwo Zdrowia opublikowało niepokojący raport. Mamy do czynienia z gwałtownym wzrostem liczby zakażeń na COVID-19. - Jeśli te trendy się utrzymają, będziemy podejmować drastyczne kroki - skomentował szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.

- Przez ostatnie dwa dni mamy do czynienia ze swoistą eksplozją pandemii. Wzrosty mamy z tygodnia na tydzień 85- i ponad 100- proc., czyli to podwojenie wyniku. Jeśli sytuacja się utrzyma, to zaburzy wszystkie prognozy, które przedstawialiśmy - powiedział minister zdrowia. Podkreślił również, że każdy ma możliwość zaszczepienia się na COVID-19.

Podkreślił też, że aktualnie sytuacja staje się rzeczywiście poważna. - Dynamika zakażeń może zmienić spojrzenie na pandemię - zaznaczył.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESHoQoO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(212)
Faceplace
miesiąc temu
,,Preparaty jedynie słuszne - szpryce" tak nachalnie wszędzie narzucane przez wszystkich i wszystko nie budzą uzasadnionego podejrzenia, że działanie to miało i ma charakter eksperymentu medycznego przeprowadzanego w masowej skali w sposób nielegalny, tj. bez zgłoszenia, przy braku stosownej dokumentacji? Istnieje również duże prawdopodobieństwo braku uzyskania świadomych zgód, bez wywierania presji, od pacjentów na udział w tym eksperymencie medycznym.
Ewa
miesiąc temu
Uważam skoro jest wzrost zakażeń to na kilka tygodni nauka zdalna powinna wrócić młodzi ludzie jeżdżą komunikacją i zero dystansu brak maseczek tramwaje przepełnione w szkołach też zero dystansu uczniowie nie zaszczepieni większość przynajmniej to dlaczego nas narażacie większość uczniów nie chodzi do szkoły bo zwykły katar i szkoła nie pizwala by przychodzili do szkół i mają tyły w naucy to co leprze tyły w nauce czy zdalne i nas narażać rząd ma nas chronić i dbać a nie narażać
Oli
miesiąc temu
Moim zdaniem nauka powinna właśnie w okresie wzrostu zachorowań wrócić chociaż na kilka tygodni nie mówię o roku a dlaczego moje zdanie jest takie ponieważ uczniowie nie zaszczepieni jeżdżą komunikacją i zero dystansu i zero większości maseczek wiem bo jeżdżę i widzę to dużo uczni nie uczęszcza na zajęcia bo mały katar i nie każą przychodzić do szkół co wiąże się wtedy z tym że się nie uczą i mają tyły poza tym narażają nas nawet szczepionkowcow znam osoby zaszczepione i to osoba pracująca w szkole która jest szczepiona a jest chora na covit bo prawdopodobnie od ucznia się zaraziła a klasa na zdalnym więc nie narażacie nas i cis zróbcie by nie narażać nad
bESHoQoP
Maize
miesiąc temu
Czemu tak bardzo wzbraniasz się przed nauką zdalną? Była wygodnym, bezpiecznym, powiedziałbym nawet że przynoszącym większe efekty sposobem nauki. Z początku posypały się negatywne opinie, bo system faktycznie był dość niedołężny, ale z czasem go udoskonalono, a młodzież przyzwyczaiła się do pracy w takim trybie. Rozumiem obawę o obciążanie pracujących rodziców młodszych dzieci obowiązkiem sprawowania nad nimi opieki, ale po co na siłę pchać w mury licealistów i studentów? Ogromna większość wolałaby odbywać zajęcia w spokoju, we własnych domach zamiast stykać się z hałasem, chorobami i stresem, które, nawiasem mówiąc, są bardziej szkodliwe od spędzania czasu przed nowoczesnym ekranem. Nie rozumiem nagłego zaskoczenia, że ilość zachorowań wzrasta - robisz wszystko, żeby utrzymać tendencję
Cooo???
miesiąc temu
Co za wypociny. Poziom przedszkolaka. Szepmy sie np przeciw wsciegliznie aby sie nie pogrysc. No ok ale nie ma szczepionki przeciw glopocie ktora przeczytalem w tekscie...
...
Następna strona