Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Czerwińska: deficyt budżetu za 2018 rok wyniósł 10-11 mld zł

12
Podziel się

Ministerstwo Finansów szacuje, że deficyt budżetu za 2018 rok wyniósł 10-11 mld zł. Tak podała minister Teresa Czerwińska. Na początku stycznia informowała, że w kasie państwa mogło zabraknąć 15 mld zł.

Nowa minister finansów Teresa Czerwińska - zdjęcie z zaprzysiężenia przez prezydenta Andrzeja Dudę
Nowa minister finansów Teresa Czerwińska - zdjęcie z zaprzysiężenia przez prezydenta Andrzeja Dudę (Agencja Gazeta, Kuba Atys)
bDYzcHwB

Resort finansów rewiduje swoje szacunki w dół. A chodzi o deficyt budżetu państwa za 2018 rok. Minister Teresa Czerwińska podała, że w kasie państwa mogło zabraknąć 10-11 mld zł. 9 stycznia mówiła z kolei, że deficyt szacowany jest na 15 mld zł.

Szefowa resortu podtrzymała szacunek, że deficyt sektora finansów publicznych wyniósł ok. 0,5 proc. PKB.

Tymczasem w środę 16 stycznia sejm przyjął budżet na ten rok. Przewiduje on, że dochody budżetu państwa wyniosą 388 mld 294 mln 520 tys. zł, natomiast wydatki 416 mld 794 mln 520 tys. zł.

bDYzcHwD

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDYzcHxe
KOMENTARZE
(12)
Max
2 lata temu
Teraz jest dobra koniunktura w gospodarce światowej, a normalnym kraju taki okres wykorzystywany jest do oddłużania. PiS zadłuża nas jeszcze bardziej. Jak przyjdzie kryzys, to wzrosną podatki i zmniejszą się wydatki budżetowe. Zadłużenie wtedy wzrośnie dubeltowo. Politycy z PiS-u zrzucą to na swoich następców. Oni zawsze swoje winy zwalają na adwersarzy politycznych. Ciemny lud to kupi.
Emeryt
2 lata temu
W tym czasie Niemcy zgromadzili 85 mld euro nadwyżki
diadek
2 lata temu
Jeśli rząd doprowadzi do trwałej nadwyżki w budżecie państwa - apisze się do PiS-u.
bDYzcHxf
ronin
2 lata temu
W latach tlustych deficyt? A co w takim razie będzie jak przyjdzie biblijne 7 lat chudych ? A napewno przejdą bo to prawidlowość gospodarki rynkowej.Czesi są zdecydowanie mądrzejsi-finanse na plusie.
jadar7
2 lata temu
A bracia czes to tacy głupi, że w zeszłym roku przy wyższych zarobkach, niższych cenach i nieopodatkowanych emeryturach pierwszy raz mają budżet na plus. Ot durne pepiczki uczcie się od naszych rządzących jak okradac suwerena!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!