Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jakub Stasiak
Jakub Stasiak
|
aktualizacja

Czystki w Poczcie Polskiej. Zwolniono dyrektor zarządzającą kadrami

929
Podziel się:

Zwolniono dyrektor zarządzającą kadrami Poczty Polskiej - poinformował money.pl jeden z kierowników Centrali Poczty w Warszawie. Oprócz piastującej dyrektorskie stanowisko Agnieszki Grzegorczyk zwolnionych miało być również jej trzech zastępców.

Poczta Polska będzie mogła więcej
Poczta Polska będzie mogła więcej (Getty Images, NurPhoto)

Jak podaje informator money.pl, w miejsce całej czwórki nowy dyrektor Poczty Tomasz Zdzikot ściągnąć planuje zaufane osoby z resortu obrony, z którymi pracował wcześniej.

Decyzja o zwolnieniu głównej kadrowej Poczty ma mieć związek z planowanymi na maj wyborami prezydenckimi. Przypomnijmy, że wybory po raz pierwszy w historii mają mieć charakter całkowicie korespondencyjny, a głównym narzędziem umożliwiającym przeprowadzenie przedsięwzięcia jest właśnie Poczta Polska.

Zobacz także: Obejrzyj też: Wybory korespondencyjnie? Pocztowcy: stajemy się mięsem armatnim

Nieoficjalnie mówi się, że nowym dyrektorem kadr zostanie radny PiS i były dyrektor kadr Telewizji Publicznej Marek Makuch.

Czystki w Poczcie Polskiej. Zwolniono dyrektor zarządzającą kadrami

O kwestię zwolnienia dyrektor Grzegorczyk i jej zastępców zapytaliśmy również rzeczniczkę Poczty Polskiej Justynę Siwek. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że nie ma ona obowiązku informować opinii publicznej na temat zmian kadrowych wewnątrz Poczty.

Taką możliwość miałby jedynie stojący na jej czele Tomasz Zdzikot, jednak mimo licznych prób, od momentu objęcia przez niego nowego stanowiska, nie jesteśmy w stanie doprosić się o rozmowę.

Poczta Polska zatrudnia na co dzień blisko 80 tys. osób - najwięcej w skali kraju.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(929)
pocztowiec
3 lata temu
chętnych listonoszy do wykonania tego zadania nie zabraknie, listy już zebrano , nawet listy zapasowe, brawo
Maxx
3 lata temu
Muszę powiedzieć, że ostatnio jak pamiętam takie czystki kadrowe miały w spółkach SP miejsce pod koniec nierządów PO :-)
@WŻaglewski
3 lata temu
Więc jak to oceniać !?? Co się w kraju dzieje ! Słusznie ktoś pisze jeśli nie z PiS to do wora ?Nieładnie - a tyle mówi się o tzw. ,, demokracji ,,
czarna rozpac...
3 lata temu
Dziki Kot od Płaszczaka już dopilnuje, żeby knebel założony był starannie i nie uwierał. Po to ta możliwość zarobienia w kilka dni kilku tysięcy złotych dla pocztowych aktywistów. I biorąc pod uwagę zarobki na poczcie chętnych do latania z kopertami nie zbraknie. Ja już tresuję swojego psa. Do tej pory wbrew instynktowi do listonosza się łasił, ujadał tylko na policjantów. Koniec z tym.
Taak
3 lata temu
Marek Makuch. Ma ogromne zasługi w rozwalaniu kadr TVP. Teraz wyczyści pocztę.
...
Następna strona