Trwa ładowanie...
bDHYqPwB

Notowania

Wybory Korespondencyjne – Wszystkie wiadomości

72
17.11.2020 18:25

POCZTA POLSKA
 / 
Pakiety na wybory korespondencyjne wciąż zalegają w magazynach Poczty Polskiej

Choć od daty majowych wyborów korespondencyjnych, które się nie odbyły, minęło już pół roku, to pakiety wyborcze nadal składowane są w magazynach Poczty Polskiej. Sprawdził to senator Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Brejza.

31
07.10.2020 15:48

WYBORY
 / 
Zamieszanie z wyborami kopertowymi. Trwa przerzucanie się odpowiedzialnością

Poczta Polska zleciła Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych druk pakietów wyborczych - twierdzi wiceszef MSWiA Maciej Wąsik. Nie jest to prawdą - odpowiada poczta w piśmie skierowanym do "Gazety Wyborczej".

380
28.09.2020 16:04

RYNEK PRACOWNIKA
 / 
Poczta Polska tnie etaty. Firma szykuje plan "dobrowolnych odejść" dla pracowników

Money.pl dotarł do szczegółów Programu Dobrowolnych Odejść z Poczty Polskiej. Program to odpowiedź Poczty na problemy finansowe w związku z pandemią - oficjalnie. W kuluarach pracownicy winą za kiepską kondycję firmy obarczają osoby odpowiedzialne za nieodbyte wybory i zawieranie niekorzystnych umów.

19
15.09.2020 11:17

WYBORY KORESPONDENCYJNE
 / 
WSA o decyzji Morawieckiego: została wydana bez podstawy prawnej i z rażącym naruszeniem prawa

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie stwierdził nieważność decyzji premiera Mateusza Morawieckiego o zleceniu Poczcie Polskiej przeprowadzenia wyborów prezydenckich w formie korespondencyjnej - ustalili dziennikarze Radia Zet.

16
11.08.2020 21:09

SENAT
 / 
Rekompensata dla Poczty Polskiej. Projekt ustawy o ochronie zdrowia wrócił do senackiej komisji

- Te pieniądze zostały wydane niezgodnie z prawem, przed uchwaleniem stosownej ustawy, a zgodnie z konstytucją rząd działa na podstawie prawa - mówił o ustawie o rekompensatach dla Poczty Polskiej marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Senatorowie pracowali we wtorek nad przepisami, które regulują i kwestie ochrony zdrowia, i zwrot pieniędzy dla Poczty, która na maj przygotowywała wybory kopertowe.

bDHYqPwD
120
07.08.2020 7:42

POCZTA POLSKA
 / 
Miliony poszły na "niewybory", zabrakło na premie. Wśród pracowników zawrzało

Poczta Polska lekką ręką wydała prawie 70 mln złotych na wybory korespondencyjne, teraz zarząd zamierza nie wypłacać pracownikom premii za sierpień. Nieco ponad 200 złotych to dla wielu pracowników jedna dziesiąta pensji. Wśród pracowników zawrzało.

17
30.07.2020 20:56

STANY ZJEDNOCZONE
 / 
Wybory w USA. Trump chce je opóźnić, republikanie odrzucają jego pomysł

"Wybory w 2020 roku będą najbardziej niedokładnymi i fałszywymi w historii" - grzmi Donald Trump w Twitterze i domaga się przełożenia terminu wyborów prezydenckich do czasu, aż będzie można "bezpiecznie zagłosować". Jednak Kongres głosami demokratów i republikanów stanowczo odrzucił jego pomysł.

6
24.07.2020 12:55

WYBORY
 / 
Rekompensata za wybory 10 maja. Kontrowersyjny zapis przyjęty

Poczta Polska dostanie rekompensatę za wybory korespondencyjne, które miały odbyć się 10 maja. Według opozycji jest to legalizacja wydanych 70 mln zł.

546
24.07.2020 6:52

WYBORY 10 MAJA
 / 
Pakiety Sasina się odnalazły. Dziennikarz miał je w rękach

Nie mają żadnych pieczątek ani znaków wodnych, a jedynym zabezpieczeniem jest pionowy pasek, który łatwo można skopiować. Tak wyglądają pakiety wyborcze na wybory 10 maja, które ostatecznie się nie odbyły. Dotarła do nich "Gazeta Wyborcza".

bDHYqPwJ
5
23.07.2020 8:52

FINANSE PAŃSTWA
 / 
Poczta Polska mogła przepłacić za majowe wybory, które się nie odbyły

Z pieniędzy przeznaczonych na walkę z koronawirusem PiS chce rekompensować Poczcie Polskiej koszty majowych wyborów prezydenckich, które nie doszły do skutku. Tymczasem - jak szacuje "Gazeta Wyborcza" - umowy na kopertowanie pakietów przesyłek opiewały na dużo wyższe kwoty niż wcześniejsze umowy na bardzo podobną usługę, co oznacza, że Poczta słono przepłaciła.

240
06.07.2020 13:32

WYBORY KORESPONDENCYJNE
 / 
Sąd ustali, czy Poczta miała prawo pozyskać nasze dane przed wyborami korespondencyjnymi. Fundacja Panoptykon złożyła pozew

W kwietniu Poczta Polska pozyskała dane milionów Polaków i przetwarzała je w celu organizacji wyborów, które ostatecznie się nie odbyły. Prawnicy Fundacji Panoptykon uważają, że firma robiła to nielegalnie. Właśnie złożyła przeciwko operatorowi pozew sądowy.

87
25.06.2020 21:31

POCZTA
 / 
Poczta Polska składa skargę na kontrole. "Podważają jej wiarygodność"

Skarga zarządu Poczty Polskiej złożona została na biurko Marszałek Sejmu Elżbiety Witek. Dotyczy "licznych" kontroli poselskich, które były wszczynane w ostatnich dwóch miesiącach. Te bowiem "uderzają w interes ekonomiczny firmy".

5
16.06.2020 9:07

GŁOSOWANIE
 / 
Wybory prezydenckie 2020. Ostatni dzień na zgłoszenie chęci do głosowania korespondencyjnego

Do 16 czerwca do końca dnia mogą zgłaszać się chętni do wzięcia udziału w wyborach za sprawą głosowania korespondencyjnego. Tłumaczymy, jak zgłosić taką chęć w urzędzie.

bDHYqPwK
230
03.06.2020 11:55

GŁOSOWANIE
 / 
Wybory prezydenckie 2020. Wyjaśniamy, jak zagłosować korespondencyjnie

Marszałek Sejmu ogłosiła, że wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca. Głos będzie można oddać tradycyjnie w lokalu wyborczym i - na wniosek - korespondencyjnie. Wyjaśniamy, jak to zrobić i których terminów trzeba pilnować.

14
26.05.2020 15:43

POCZTA
 / 
Wybory prezydenckie poprzez paczkomaty? Brzoska: ostatnia rzecz, jaką bym się zajął

Czy InPost mógłby zająć się organizacją wyborów korespondencyjnych zamiast Poczty Polskiej? - To jest ostatnia rzecz, którą bym robił. Myślę, że powody tego wszyscy znają. Na szczęście mamy pełne ręce roboty przy dostarczaniu przesyłek pocztowych, a nie wyborczych - powiedział w programie specjalnym "Newsroom WP" Rafał Brzoska, założyciel i prezes InPost. - Na szczęście nasza technologia nie umożliwia weryfikacji tożsamości potencjalnego odbiorcy i bardzo się cieszę, że tego nie umożliwia. Czy wierzę w wybory organizowane przez Pocztę Polską? Od lat nie komentuję poczynań naszego szacownego konkurenta, trzymam kciuki, kibicuję. Są operatorem wyznaczonym, wręcz stworzonym do tego, by tego typu misję publiczną pełnić i im to pozostawiam. Ja mam swoją misję - dodał.

16
08.05.2020 7:22

WYBORY PREZYDECKIE
 / 
Wybory korespondencyjne. Przeprowadzi je Poczta Polska, ale kto jej za to zapłaci?

Poczta Polska zapewnia listonoszy, że za roznoszenie pakietów wyborczych dostana dodatkowe wynagrodzenie. Trudno jednak mówić o konkretach, skoro spółka w dalszym ciągu nie wie, ile w ogóle dostanie pieniędzy za organizację wyborów korespondencyjnych. I czy w ogóle je dostanie.

292
08.05.2020 6:04

KAMPANIA
 / 
Wybory 2020. Zamieszanie z finansowaniem kampanii wyborczej

Wybory prezydenckie nie odbędą się 10 maja, a Sąd Najwyższy najpewniej orzeknie o ich nieważności, więc konieczne będzie rozpisanie wyborów na nowo. To oznacza, że duże partie mogą być uprzywilejowane w prowadzeniu kampanii wyborczej, a ich kandydaci mogą mieć łatwiejszą drogę do zwycięstwa.

561
07.05.2020 17:57

KARTY DO GŁOSOWANIA
 / 
Wybory prezydenckie 2020. Rzekome zlecenie druku kart wyborczych ze spółki Srebrna i zawiadomienie do prokuratury

Wielkopolska drukarnia miała otrzymać ze spółki Srebrna zlecenie druku 4 tys. kart do głosowania. Odbiorcą miał być Jacek Sasin - ustalił TVN24. W prokuraturze złożone zostało zawiadomienie o możliwości popełnieniu przestępstwa.