Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Marcin Łukasik
|

Rekompensata za wybory 10 maja. Kontrowersyjny zapis przyjęty

6
Podziel się:

Poczta Polska dostanie rekompensatę za wybory korespondencyjne, które miały odbyć się 10 maja. Według opozycji jest to legalizacja wydanych 70 mln zł.

Poczta Polska może liczyć za rekompensatę za koszty wyborów.
Poczta Polska może liczyć za rekompensatę za koszty wyborów. (Getty Images)

Sejm przyjął ustawę o ochronie zdrowia w epidemii. Dzięki przepisom Poczta Polska będzie mogła wystąpić o przyznanie rekompensaty na pokrycie kosztów poniesionych przy organizacji wyborów 10 maja, które ostatecznie nie doszły do skutku.

Taką poprawę PiS dołożyło do ustawy w środę wieczorem. W uzasadnieniu napisano: "rekompensacie będą podlegały wyłącznie zasadnie poniesione koszty, związane bezpośrednio z realizacją polecenia premiera, o ile zostały one poniesione na zakup środków trwałych lub na wydatki, które jednocześnie nie mogą być wykorzystywane w bieżącej działalności".

Poprawka ta, zdaniem opozycji, legalizuje 70 mln zł wydane na majowe wybory, które nie doszły do skutku. Koalicja Obywatelska chciała odrzucenia w całości projektu ustawy, ale Sejm nie przyjął tego wniosku.

Ponadto, Sejm przyjął poprawkę dotyczącą zmian w organizacji i zarządzaniu Narodowego Funduszu Zdrowia, którą określono jako "pionizacja funduszu". Zmiana przewiduje między innymi to, że prezes NFZ będzie wykonywał funkcję pracodawcy wobec osób zatrudnionych w oddziale wojewódzkim NFZ.

Zobacz także: Obejrzyj: Czy kopalnie będą likwidowane? Wiceminister kluczy

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(6)
też bym tak c...
3 lata temu
no to nieodbyte wybory będą kosztować durnego podatnika 140 milionów, było 140mln, abra kadabra i nie ma.W czyjej kieszeni są teraz? kto zgadnie?
Zią
3 lata temu
Chciałem zorganizować wybory. Wiem, że nie mam do tego prawa, ale bardzo chciałem. Dostanę 70mln rekompensaty?
Leader
3 lata temu
Jak się ma wszystkie potrzebne do tego narzędzia władzy w ręku to można robić i zmieniać wszystko bez żadnych zahamowań. Inna rzeczywistość. Brawo wyborcy PiS!!!
żorż
3 lata temu
Anżej... to ejbnie...
PAWEŁ+
3 lata temu
Czyli łącznie wybryk Jacka i " pana premiera" będzie nas kosztował 140 baniek. To teraz wszyscy razem : " Brawo Piiiiiiiiiiiiiissssssssssssssss "