Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MLG
|

Soboń przed komisją śledczą mówi o "roboczym kontakcie" z Pocztą Polską

7
Podziel się:

Były wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń zeznał przed komisją śledczą, że formalnie nie brał udziału w przygotowaniu wyborów korespondencyjnych. - W sposób roboczy byłem w kontakcie z zarządem Poczty Polskiej - dodał.

Soboń przed komisją śledczą mówi o "roboczym kontakcie" z Pocztą Polską
Artur Soboń po raz drugi zeznawał przed komisją śledczą ds. wyborów korespondencyjnych (PAP, Radek Pietruszka)

W poniedziałek po raz drugi przed komisją śledczą ds. wyborów korespondencyjnych zeznaje były wiceszef MAP Artur Soboń. Na pierwszym posiedzeniu, po wygłoszeniu swobodnej wypowiedzi, Soboń uchylał się od odpowiedzi na pytania. Komisja złożyła wniosek o ukaranie go do Sądu Okręgowego w Warszawie, wniosek nie został jeszcze rozpatrzony przez sąd.

Soboń znów przed komisją śledczą

W poniedziałek Soboń został zapytany o swoją wypowiedź na posiedzeniu komisji 19 stycznia, kiedy mówił, że nie nadzorował Poczty Polskiej. Przewodniczący komisji Dariusz Joński (KO) skonfrontował go z wypowiedziami innych świadków m.in. b. prezesa Poczty Polskiej Przemysława Sypniewskiego i b. wiceprezesa Poczty Polskiej Grzegorza Kurdziela, którzy twierdzili, że osobą, która kontaktowała się z nimi ws. wyborów korespondencyjnych z MAP, był właśnie Soboń.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rektor jednej z najlepszych uczelni biznesowych na świecie - prof.Grzegorz Mazurek :Biznes Klasa #22

- To, co wówczas powiedziałem jest całkowitą prawdą - powiedział Soboń na poniedziałkowym posiedzeniu. Pytany był, dlaczego 19 stycznia podczas komisją zeznał: "na żadnym etapie przygotowań, nie uczestniczyłem w formalnych w obowiązkach związanych z przygotowaniem w wyborów korespondencyjnych".

Formalnie w przygotowaniu wyborów udziału nie brałem, co powiedziałem podczas posiedzenia komisji 19 stycznia, co więcej zgodnie potwierdzili to wszyscy świadkowie przesłuchiwani przez komisję - wyjaśnił.

Joński przytoczył zeznania byłego szefa MAP Jacka Sasina, który przed komisją powiedział, że Soboń był odpowiedzialny za operacyjny kontakt z Pocztą Polską w ramach MAP.

- Minister Sasin powiedział, iż oczekiwał ode mnie ogólnego spojrzenia na to, jak to wygląda, a prezes Poczty Polskiej Sypniewski, powiedział, iż ja przekazałem mu informacje, aby on zorientował się w sprawie, o co prosił mnie minister Sasin. Do tego istotnie ograniczała się moja rola - odpowiedział Soboń.

Stwierdził też, że były "dwa sposoby, aby na prośbę ministra zorientować się, jak sprawy wyglądały". - Mogłem ograniczyć się do tego, aby przekazać tę wiedzę na podstawie mojego własnego przekonania, a mogłem poprosić prezesów Poczty Polskiej, abym brał osobisty udział w kilku spotkaniach, w których oni będą o tych kwestiach rozmawiać. Te spotkania miały charakter roboczy, co zgodnie potwierdzili wszyscy świadkowie na czele z prezesem Kurdzielem - wyjaśnił.

Spytany, co oznaczał nadzór operacyjny, Soboń odparł, że wedle słów Sasina, nie sprawował nadzoru operacyjnego nad Pocztą, tylko "ogólny nadzór operacyjny nad tymi działaniami w ministerstwie, które są niezbędne, żeby ta współpraca z Pocztą miała miejsce".

Odpowiadając na pana pytanie: w sposób roboczy byłem w kontakcie z zarządem Poczty Polskiej - odpowiedział Jońskiemu.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(7)
Victor
2 miesiące temu
Papuszkin dopadłby Kaczyńskiego i go zmaltretował a nie marnowałby pieniędzy money na wodę po kisielu.
sens ey
2 miesiące temu
SOBOŃ - to czlowiek żart sam w sobie :D ten zyeb odpowiada za ten wał - nowy wał :) czy tam ład...
Cofka
2 miesiące temu
Przesłuchująca Pani F powinna wziąć najpierw tabletkę przed w trakcie i PO
gratuluję
2 miesiące temu
Formalnie udziału nie brałem ale nieformalnie a i owszem ale ja nie jestem niczemu winny. Soboń już odleciał, pielucha od ciężaru za chwilę mu ściągnie porcięta .....
Victor
2 miesiące temu
Kapciowy cały we fleszach a upadającemu szantrapie grozi więzienie…mocium panie trzeba znać skalę.