Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. MAB
|

Daniel Obajtek tymczasowym prezesem jednej z największych spółek energetycznych w Polsce

30
Podziel się:

Energa, jedna z największych spółek energetycznych w Polsce, poinformowała, że delegowała Daniela Obajtka do czasowego wykonywania czynności prezesa. Już raz stał na czele Grupy Energa - od 2017 r. do lutego 2018 r.

Daniel Obajtek tymczasowym prezesem jednej z największych spółek energetycznych w Polsce
We wtorek Energa poinformowała, że prezes PKN Orlen Daniel Obajtek został powołany do jej Rady Nadzorczej i będzie pełnił funkcję bez wynagrodzenia (PAP, Adam Warżawa)

We wtorek Energa poinformowała, że prezes PKN Orlen Daniel Obajtek został powołany do jej Rady Nadzorczej. W czwartek spółka poinformowała natomiast, że jej Rada Nadzorcza zdecydowała o delegowaniu Obajtka do czasowego wykonywania czynności prezesa zarządu "VI bieżącej kadencji oraz VII kadencji". Przypomniano, że wcześniej, od 2017 do lutego 2018 r., Obajtek pełnił już funkcję prezesa zarządu Grupy Energa.

VII kadencja, o której mowa w komunikacie spółki, rozpocznie się "od dnia następnego po dniu odbycia Walnego Zgromadzenia Energa SA" zatwierdzającego sprawozdanie finansowe spółki za rok obrotowy 2021. Obajtek ma pełnić obowiązki bez pobierania wynagrodzenia.

Energa to jeden z największych dostawców prądu w kraju

Energa jest jedną z czterech największych krajowych spółek energetycznych i jednym z trzech największych dostawców energii elektrycznej w Polsce. Obajtek od 6 lutego 2018 r. jest prezesem zarządu i dyrektorem generalnym PKN Orlen, jest absolwentem Executive MBA organizowanego przez Gdańską Fundację Kształcenia Menedżerów i walidowanego przez IAE Aix-Marseille Graduate School of Management. Jest również członkiem Rady Programowej Forum Ekonomicznego w Krynicy i przewodniczącym Rady Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(30)
Żaneta22
2 lata temu
Obajtek ma świetne wyniki w firmach, w które jest zaangażowany. Więc mnie to akurat nie dziwi ze inne firmy chcą aby go mieć u siebie.
Meganka
2 lata temu
Obajtek daje gwarancje że firma zacznie lepiej prosperować, wystarczy spojrzeć jak to wygląda w Orlenie i jakie sukcesy ta spółka odnosi.
Arek
2 lata temu
Facet radzi sobie swietnie na czele Orlenu więc poradzi sobie i tam. Nie mam co do tego żadnych watpliwosci
Marek
2 lata temu
Bardzo fajna wiadomość, według mnie super się sprawdzi zważając na to jakie wyniki osiąga orlen.
Ciemnogrod
2 lata temu
Nowe „elyty” Kaczyńskiego. Kupa niedouczonych cwaniaków którzy raptem mianowani na prezesów. Nic się na tym nie znają. Wykonują polecenia prezesa i kasują furę szmalu. Aby tylko posłuszny i dureń może być…
...
Następna strona