Notowania

Davos. Ukraińska kolej państwowa przejdzie pod niemiecki zarząd

Ukraina planuje podpisać porozumienie z Deutsche Bahn, na mocy którego odda kontrolę nad państwową spółką kolejową Ukrzaliznycia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)
Ukraina planuje podpisać porozumienie z Deutsche Bahn.

Stosowana umowa ma zostać podpisana na początku lutego - zapowiedział na Światowym Forum Ekonomicznym w szwajcarskim Davos szef ukraińskiego rządu Ołeksij Honczaruk, donosi Polska Agencja Prasowa.

Rosja uruchamia pociągi na zaanektowany Krym. Bilety już można kupić
Rosja uruchamia pociągi na anektowany Krym. Ruszyła sprzedaż blietów

- Tak, chcemy przekazać Niemcom na dziesięć lat zarządzanie naszymi kolejami - przyznał podczas wystąpienia na ukraińskim śniadaniu. - To memorandum mówi nie o prywatyzacji, nie o koncesji, lecz strategicznym partnerstwie. Jest to wspaniała wiadomość - dodał cytowany przez PAP.

Decyzje polityczne już zapadały, teraz doprecyzowane są szczegóły. Przez dekadę państwową spółką kolejową Ukrzaliznycia miałaby zarządzać Deutsche Bahn.

Największe targi kolejowe w tej częściej Europy. Przeciw wykluczeniu komunikacyjnemu

Ukrzaliznycia jako przewoźnik kolejowy jest na Ukrainie monopolistą. Oznaczałoby to, że Niemcy przejmą pełną kontrolę nad ukraińską koleją. Premier Ukrainy widzi jednak w umowie z niemieckim operatorem dużą szansę dla rozwoju przewoźnika - wskazuje PAP.

Ukraińcom pracującym w Polsce bardzo zależy na świętach w rodzinnych stronach. Jednak to ostatecznie pracodawca decyduje, czy dostaną wtedy urlopy.
Ukraińcy masowo opuszczają Polskę. Przez święta zabrakło już biletów na pociąg, autobus i samolot

Ukraiński przewoźnik zatrudnia blisko 376 tys. osób. Wymaga jednak zmian w strukturze i zarządzaniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-01-2020

OnoPKP też powinna kooperować z DB albo być zarządzana przez DB.

23-01-2020

taniochakiedyś trzeba było wysłać dywizje tygrysów , teraz wystarczy opanować media do ogłupiania ludzi i wiedzieć komu dać walizkę z euro. Taniej ? Taniej!,,

23-01-2020

nickTo nic nie da. Dopóki nie zostanie ograniczona mega korupcja i zmieniona mentalność ludzi, to ten kraj nie ma przyszłości, on jest bez pozytywnej … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (63)