Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Demografia w Polsce jak grzyb. Socha: Musimy działaś szybko i skutecznie

- Ta strategia powinna obowiązywać od co najmniej 20 lat. Od początku transformacji mamy problem z dzietnością. Teraz ten problem jeszcze bardziej się uwidocznił. Już zmieniła się mocno struktura demograficzna naszego społeczeństwa - mówi w programie ”Newsroom” Barbara Socha, wiceminister rodziny i polityki społecznej. Jak wyjaśniła, dziś przestaje ona być piramidą demograficzną, a staje się czym w rodzaju grzyba demograficznego. – To w perspektywie kilkunastu lat spowoduje zahamowanie wzrostu gospodarczego, problem z liczbą ludności w wieku produkcyjnym, spadek innowacyjności. Musimy działać szybko i skutecznie – dodała.

KOMENTARZE
(46)
asdasds
3 lata temu
I dlatego wprowadziliscie najgorsze prawo antyaborcyjne w Europie. Żeby rodzić dzieci które za chwilę umrą i mieć traumę. To ma wiele sensu. Pomijam, że badań prenatalnych się przez to teraz nie robi, więc wiele dzieci umrze tak czy siak bo nikt ich nie przebadał. Wiwat konswerwy, właśnie zabiliście własny Naród.
Poznaniak
3 lata temu
Kobiety palą papierosy w czasie ciąży do tego alkohol. Najgorsza sprawa to te ćmoki jest społeczne przyzwolenie i to niszczy rodziny. Najmniejsze mieszkania mogą mieć 25m2. Kto przeżyje na 25m jako 4 osobowa rodzina. 20% kredytu zabiera do kieszeni bank za udzielenie kredytu. Umowy śmieciowe od niepamiętnych czasów politycy mówią zlikwidujemy. Odliczenia podatkowe dla firm zagranicznych co 5 lat nowe limity. Słabo działa państwo.
EMIGRACJA
3 lata temu
HARACZ zwany ALIMENTAMI NA DOROSŁE DZIECI = KATASTROFA DEMOGRAFICZNA By zdrowy 20... kilku latek nie pracował tylko "okradał" rodziców? MASAKRA !!! To nie jest prawo do tworzenia rodzin a w normalnych krajach jak si ęnie uczy to 16 i do pracy a jak się uczy to 20 lub matura i KONIEC OBIBOKOWANIA
EMIGRACJA
3 lata temu
Dziś masz dziecko a po 18 alimenty do 25 na studenta turystyki przestrzennej a na koniec w podzięce trafisz do DPS jak pies bey budy. Dziś 20-25 się lenią a zaraz będą gonić do pracy 66 czy 67 latków. Kolejna sprawa to to iż większość facetów po rozwodzie nie wstaje już na nogi i większość z nich wyjeżdża na stale zamykają za sobą drzwi do kraju a taką sytuacje demograficzną stworzyło; CHORE PRAWO ALIMENTACYJNE a żeby dorosły 20... latek mógł niszczyć i obciążać swoich rodziców a nie im pomagać to już jest SZCZYT CHOREGO SYSTEMU !!!! .
&&&
3 lata temu
Są młode to niech się biorą za rodzenie dzieci wielkie damy z pis-u,może Jarek kilka pokryje.
...
Następna strona