Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Deutsche Bank. Ponad 5,7 miliarda euro strat

14
Podziel się:

Deutsche Bank już piąty rok z rzędu ze wskaźnikiem ujemnym. Prezes banku nie widzi powodów do zmartwień. Wręcz przeciwnie.

Deutsche Bank. Ponad 5,7 miliarda euro strat
(PAP, FAZRY ISMAIL)

Według prezesa Deutsche Bank Christiana Sewinga straty związane są z restrukturyzacją firmy, którą sam zarządził i były one przewidywane przez analityków. Latem ubiegłego roku, Sewing zafundował największemu niemieckiemu bankowi terapię wstrząsową, która docelowo ma uczynić z Deutsche Bank jednego z ważniejszych graczy na rynku.

Strategią było m.in. ograniczenie obrotu obligacjami i zamrożenie handlu akcjami, a pracowników dotknęły zwolnienia. Na całym świecie zatrudnienie straciło 18 tys. osób. Do końca 2019 roku bank zatrudniał 87 tys. osób, czyli o ponad cztery tysiące mniej niż w roku 2018.

Sewing jest mimo wszystko optymistyczny i ocenia przebieg restruktuaryzacji firmy, w niektórych działach nawet lepiej niż przewidywano. – Ze względu na duże bufory kapitaowe w wysokości 13,6 procent jesteśmy nastawieni optymistycznie co do restrukturyzacji naszego banku. Jest ona konieczna, abyśmy znów mogli się rozwijać – powiedział Sewing.

Zobacz także: Agencja Rozwoju Regionalnego w Starachowicach- fundacja dedykowana lokalnym biznesom

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

gospodarka
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Deutsche Welle
KOMENTARZE
(14)
Paweł
4 lata temu
Gospodarka Niemiec tym różni się od anglosaskiej, że u nich podstawą finansowania, poza kapitałem, jest kredyt bankowy a nie emisja obligacji. W związku z powyższym, dużą część ryzyka biznesowego niemieckich firm ponoszą banki, nierzadko stają się one udziałowcami tych firm, zamieniając dług na kapitał. Ten system jest dobry dla banków, gdy jest koniunktura. Jak widać, gdy zaczyna się recesja, pojawiają się pierwsze kłopoty. I będzie coraz gorzej.........
22
4 lata temu
To typowe że kiedy bankierzy wątpliwej reputacji poniosą straty wskutek ryzykownych inwestycji np. giełdowych lub rozdawania kredytów bez opamiętania to zawsze potem następują oszczędności czyli redukcja zatrudnienia ale to nie pomoże i trzeba będzie bankierów hochsztaplerów ratować pieniędzmi podatników.
Patrick K.
4 lata temu
Niemca strata RADOŚĆ Polaka!
Patrick K.
4 lata temu
Niemca strata radość Polaka.
Tyle w temaci...
4 lata temu
A u nas oddziały zagranicznych banków mają się dobrze i zarabiają co roku kilkanaście miliardów zł. Tyle że u nas mogli wciskać kredyty w niby franku albo poliso-lokaty a tam nikt by się na to nie odważył bo kara by była gigantyczna a u nas widocznie ludzie lubią być strzyżeni przez zagraniczne instytucje finansowe.