Notowania

banki
27.07.2018 08:19

W jeden weekend klienci Deutsche Banku staną się klientami Santandera

To będzie jedna z większych logistycznie operacji na polskim rynku bankowym. Pod koniec 2018 r. klienci Deutsche Bank Polska staną się klientami BZ WBK, który wcześniej zmieni nazwę na Santander Bank Polska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maciej Luczniewski/REPORTER/EAST NEWS)
Deutsche Bank sprzedaje część swoich polskich aktywów

To będzie jedna z większych logistycznie operacji na polskim rynku bankowym. Pod koniec 2018 r. klienci Deutsche Bank Polska staną się klientami BZ WBK, który wcześniej zdąży zmienić nazwę na Santander Bank Polska.

O tym, że polski oddział Deutsche Banku zostanie sprzedany Santanderowi informowaliśmy w money.pl już w grudniu minionego roku. Wówczas to banki odmówiły jednak komentarza. Dziś już wiadomo, że cały proces nastąpi w ostatnim kwartale tego roku. Ma zająć dokładnie jeden weekend. A to oznacza, że klienci, którzy jeszcze w piątek będą mieli konta w Deutsche Banku, w poniedziałek obudzą się z kontami w Santander Banku Polska. Data dzienna nie jest jednak jeszcze znana.

To nie jedyna nowość dla klientów w tej operacji. Wcześniej bowiem dzisiejszy BZ WBK przepoczwarzy się w Santander Bank Polska. Za zmianę logo i odświeżenie placówek właściciel - hiszpański gigant Santander zapłaci 60-70 mln zł.

Zobacz też, jak Polacy korzystają z usług finansowych:

Deutsche Bank Polska sprzedaje Hiszpanom tylko część polskiego biznesu, na którą składają się klienci indywidualni. Klienci korporacyjni oraz kredyty walutowe pozostaną w rękach niemieckiej instytucji.

Po przejęciu 11. banku nad Wisłą, czyli DB Polska, dzisiejszy BZ WBK, który zmieni się w Santander Bank Polska, umocni się na swojej trzeciej pozycji pod względem aktywów. Raczej nie zagrozi drugiemu w stawce Pekao SA. Ten bowiem, według medialnych doniesień, miał dostać "zielone światło na wchłonięcie Alior Banku”.

Tagi: banki, santander, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-07-2018

LechTrzeba być klientem banku polskiego

27-07-2018

:)W jeden dzień klienci Deutsche Bank stali się klientami Bank of China . To może być nieodległa przyszłość .

27-07-2018

emkBez zgody klientów banki postępują z nimi jak handlarze żywym towarem.

Rozwiń komentarze (5)