Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Długi alimenciarzy przekraczają 11 mld zł. Rekordzista winien 640 tys. zł

30
Podziel się

Na koniec maja alimentów nie płaciło prawie 282 tys. osób. Łączna kwota ich zaległości wynosiła blisko 11,4 mld zł. Rekordzista z Mazowsza winien jest swoim dzieciom 640 tys. zł.

Mężczyźni stanowią przytłaczającą większość dłużników alimentacyjnych.
Mężczyźni stanowią przytłaczającą większość dłużników alimentacyjnych. (East News | BIG)
bDJsENWt

Jak wynika z danych zgromadzonych w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor, mężczyźni stanowią przytłaczającą większość dłużników alimentacyjnych (94 proc.). To nie dziwi, ale w statystykach widnieje też prawie 16 tys. kobiet.

Kim jest statystyczny polski dłużnik alimentacyjny? To najczęściej mężczyzna w średnim wieku (45 lat), zamieszkujący województwo śląskie lub mazowieckie. Podobnie podział geograficzny wygląda u kobiet, choć typowa matka niepłacąca alimentów jest nieco młodsza - ma 40 lat i o około 14 tys. zł mniejszy dług.

bDJsENWv

Z danych zgromadzonych w rejestrze dłużników BIG InfoMonitor wynika, że na koniec maja bieżącego roku było zarejestrowanych prawie 282 tys. osób, które nie wywiązują się z płacenia dzieciom alimentów. Zaległości wynoszą obecnie prawie 11,4 mld zł, a gminy współpracujące z BIG stale przekazują informacje o kolejnych dłużnikach.

Zobacz także: Wakacje 2020. Jak nie dać się naciągnąć na nieuczciwy nocleg

Czas pandemii nie spowodował zmniejszenia się liczby tych zgłoszeń. W pierwszym półroczu tego roku gminy dopisały prawie 14 tys. nowych dłużników alimentacyjnych. Liczba ta jest porównywalna do analogicznego okresu z ubiegłego roku. W czerwcu do bazy dłużników trafiło 2261 "alimenciarzy".

bDJsENWB

Problem zadłużenia alimentacyjnego dotyka całej Polski. Zaległości najbardziej doskwierają opiekunom dzieci z województw: śląskiego, mazowieckiego i dolnośląskiego, w każdym z nich przekraczają miliard złotych. Tu też zamieszkuje najwięcej dłużników alimentacyjnych.

Rekordzistą jest 49-letni mieszkaniec Mazowsza z długiem wynoszącym 640 tys. zł. Drugą i trzecią pozycję niechlubnego rankingu zajmują 42- i 41-letni ojcowie z Wielkopolski zadłużeni wobec dzieci na 590 tys. zł i 575 tys. zł.

bDJsENWC

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bDJsENWW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(30)
Ola z centrum
8 miesięcy temu
Problem kobiet które się wiążą z nieodpowiednimi partnerami.... Tak to jest jak się na lewo i prawo ten teges...
fty
8 miesięcy temu
jak to mówią alimenty to przyjemność taty rozłożona na raty buhahahahahaha!
Agnieszka
8 miesięcy temu
Napiszcie coś o równouprawnieniu i o tym że mężczyźni mają zerowe szanse w Polsce na opiekę na dziećmi i alimenty. Ten artykuł pokazuj jasno wskazuje na uprzywilejowana sytuację kobiet
bDJsENWX
Rk
8 miesięcy temu
Nie rozumiem ideii alimentów. Kobieta zostawia faceta,zabiera mu dziecko i jeszcze wyciaga rece po jego ciezko zarobione pieniadze i wielkie zdziwienie że nie płacą. To jest chore.
Tomasz
8 miesięcy temu
Sądy są nie sprawiedliwe. Sam place alimenty. Zarabiam 3 raz mnie od ex żony ale to ja mam udowadniać zarobki i wykazywać koszty dzieci a ona się śmieje. Dostaje 500+ lata po kosmetyczkach wyjazdy i wciąż jej mało. Chory jest ten system.
...
Następna strona