Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Długi alimenciarzy przekraczają 11 mld zł. Rekordzista winien 640 tys. zł

Na koniec maja alimentów nie płaciło prawie 282 tys. osób. Łączna kwota ich zaległości wynosiła blisko 11,4 mld zł. Rekordzista z Mazowsza winien jest swoim dzieciom 640 tys. zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News | BIG)
Mężczyźni stanowią przytłaczającą większość dłużników alimentacyjnych.

Jak wynika z danych zgromadzonych w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor, mężczyźni stanowią przytłaczającą większość dłużników alimentacyjnych (94 proc.). To nie dziwi, ale w statystykach widnieje też prawie 16 tys. kobiet.

Kim jest statystyczny polski dłużnik alimentacyjny? To najczęściej mężczyzna w średnim wieku (45 lat), zamieszkujący województwo śląskie lub mazowieckie. Podobnie podział geograficzny wygląda u kobiet, choć typowa matka niepłacąca alimentów jest nieco młodsza - ma 40 lat i o około 14 tys. zł mniejszy dług.

(BIG InfoMonitor)
(Fot: BIG InfoMonitor)

Z danych zgromadzonych w rejestrze dłużników BIG InfoMonitor wynika, że na koniec maja bieżącego roku było zarejestrowanych prawie 282 tys. osób, które nie wywiązują się z płacenia dzieciom alimentów. Zaległości wynoszą obecnie prawie 11,4 mld zł, a gminy współpracujące z BIG stale przekazują informacje o kolejnych dłużnikach.

Wakacje 2020. Jak nie dać się naciągnąć na nieuczciwy nocleg

Czas pandemii nie spowodował zmniejszenia się liczby tych zgłoszeń. W pierwszym półroczu tego roku gminy dopisały prawie 14 tys. nowych dłużników alimentacyjnych. Liczba ta jest porównywalna do analogicznego okresu z ubiegłego roku. W czerwcu do bazy dłużników trafiło 2261 "alimenciarzy".

Problem zadłużenia alimentacyjnego dotyka całej Polski. Zaległości najbardziej doskwierają opiekunom dzieci z województw: śląskiego, mazowieckiego i dolnośląskiego, w każdym z nich przekraczają miliard złotych. Tu też zamieszkuje najwięcej dłużników alimentacyjnych.

Rekordzistą jest 49-letni mieszkaniec Mazowsza z długiem wynoszącym 640 tys. zł. Drugą i trzecią pozycję niechlubnego rankingu zajmują 42- i 41-letni ojcowie z Wielkopolski zadłużeni wobec dzieci na 590 tys. zł i 575 tys. zł.

(BIG InfoMonitor)
(Fot: BIG InfoMonitor)

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: alimenty, big infomonitor, długi, gospodarka, wiadomości, big
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-07-2020

mamaa wystarczy wprowadzic w KK 1 miesiac bezwzględnego wiezienia za 1 miesiac niepłacenia alimentów. Natychmiast by zapłacili- recze wam.

11-07-2020

Ola z centrumProblem kobiet które się wiążą z nieodpowiednimi partnerami.... Tak to jest jak się na lewo i prawo ten teges...

11-07-2020

POlskiZnieść alimenty.

Rozwiń komentarze (27)