Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Długi Polaków. 12,3 mld zł sięgnęły już długi alimentacyjne

7
Podziel się

301, 2 tys. rodziców wciąż nie płaci na swoje dzieci - wynika z danych Krajowego Rejestru Długów. W przeważającej większości dłużnikami alimentacyjnymi są mężczyźni.

301, 2 tys. rodziców wciąż nie płaci na swoje dzieci
301, 2 tys. rodziców wciąż nie płaci na swoje dzieci (Fotolia, © whitelook - Fotolia.com)
bDISPRmd

W ciągu ostatniego półtora roku nieznacznie spadła liczba dłużników alimentacyjnych - informuje Polska Agencja Prasowa opierając się na danych Krajowego Rejestru Długów.

Wciąż jednak 301, 2 tys. rodziców nie łoży na swoje dzieci, mimo zasądzonych alimentów. Łączna kwota długów alimentacyjnych wzrosła do 12,3 mld zł - wynika z ostatniego raportu KRD.

bDISPRmf

W przeważającej większości dłużnikami alimentacyjnymi są mężczyźni, których w KRD zarejestrowanych jest 284 tys. Dla porównania kobiet jest 17 tys.

Zobacz także: Alimenty natychmiastowe. Nawet nie trzeba będzie stawiać się w sądzie

Pierwsze miejsce na czarnej liście regionów najbardziej zadłużonych z tytułu niezapłaconych alimentów jest województwo mazowieckie. Drugie miejsce wśród dłużników zajmują mieszkańcy Śląska a trzecie dolnoślązacy - wskazuje PAP. Najlepiej w zestawieniu wypadają mieszkańcy Opolszczyzny.

bDISPRml

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDISPRmG
KOMENTARZE
(7)
Ttt
rok temu
A jak to leci. Znam kobiete co ma 3 dzieci kazdy ojciec z innego zakladu karnego co podatnik na fundusz al8mentacyjny nie da? Do pracy nie pojdzie mieszkanie musi byc bez placenia. Mamusia 500+ nowe zjawisko
Nie płacą...o...
rok temu
Wiki
Laleczka chuc...
rok temu
Brawo panowie. Pieniądze są na dzieci a nie na wakacje leniwej, żyjącej z alimentów matki. Dzieci chodzą głodne gdy mamusia kupuje sobie nowe buty.
bDISPRmH
inga
rok temu
no czasem trudno sobie poradzić z wydatkami.. też mam zaległości, ale z krukiem daje się jakoś spłacać
majk
rok temu
Szkoda, że nie ma czegoś takiego dla osób prywatnych jak certyfikat rzetelnej firmy dla firm, żeby było wiadomo, że ktoś długów nie ma i uczciwy jest...