Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
MWL
|
aktualizacja

Tyle pieniędzy zostaje nam w kieszeni. GUS podał najnowsze dane

21
Podziel się:

Przeciętny miesięczny dochód rozporządzalny na osobę w 2021 roku wyniósł 2061,93 zł - poinformował w środę Główny Urząd Statystyczny (GUS). To najnowsze dane o tym, ile pieniędzy zostaje w kieszeniach Polaków na wydatki oraz gromadzenie oszczędności.

Tyle pieniędzy zostaje nam w kieszeni. GUS podał najnowsze dane
Dochód rozporządzalny to środki, które zostają w portfelu do wydania lub oszczędzania (Adobe Stock, amlet)

Przeciętny miesięczny dochód rozporządzalny na osobę w 2021 roku wyniósł 2061,93 zł - poinformował w środę Główny Urząd Statystyczny (GUS).

W 2020 r. wyniósł on 1919 zł, a w roku 2019 było to 1819 zł.

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo

Zobacz także: Kaczyński o kryzysie gospodarczym. Dworczyk tłumaczy

Dochód rozporządzalny. Co się do niego wlicza?

Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, w skład dochodu rozporządzalnego wchodzą dochody pieniężne i niepieniężne, w tym spożycie naturalne (towary lub usługi konsumpcyjne pobrane na potrzeby gospodarstwa domowego z gospodarstwa indywidualnego, bądź z prowadzonej działalności gospodarczej na własny rachunek - rolniczej i pozarolniczej) oraz towary i usługi otrzymane bezpłatnie. Dochód rozporządzalny jest przeznaczony na wydatki oraz przyrost oszczędności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(21)
Oborowy
rok temu
Bo dalej ida w opodatkowanie obywateli a nie pobieranie podatkow przez podatki posrednie glownie przez VAT co spowodobalowy zwiekszenie Cash Flow i otwarlo by dostep do wiekszej ilosci swiadczonych uslug i wplywow do budzetu dusza wszystko co przynosi dodatkowe dochody dla kraju celebruja archaiczny system a swiat im ucieka
Olo
rok temu
Oj qfa odbije na się polityka że nie pozbieramy się przez kolejne naście lat
Jot
rok temu
Ciekawe kto ma taki dochód
Gapa
rok temu
Zostaje, czyli stopy procentowe można podnosić
Ujemne plusy
rok temu
Odkładanie pieniędzy zwlaszcza w sponiewieranym inflacją złotym polskim jest obecnie BEZSENSOWNE. Ceny niezbędności bytowych w nim wyrażane straciły w zasadzie jakąkolwiek stabilność... Natomiast prowadzenie w nim rozliczeń gospodarczych przedsiębiorstwa jest teraz proszeniem się o ciężkie choroby i przedwczesna śmierć...
...
Następna strona