Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sejm
28.10.2020 21:47

Nagła zmiana. PiS wycofało się z podwyżek dla pracowników ochrony zdrowia

Sejm przegłosował złożony w środę projekt ustawy, który zmienia przyjęte we wtorek przepisy o dodatkach do pensji dla lekarzy. Pieniądze dostaną tylko ci, którzy bezpośrednio kontaktują się z pacjentami. To PiS wycofało się z podwyżek dla wszystkich pracowników ochrony zdrowia, mimo iż we wtorek głosowali za.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Nie będzie dodatków dla wszystkich lekarzy. PAP/Leszek Szymański (Fot: PAP/Leszek Szymański, Leszek Szymañski)

Za przyjęciem ustawy głosowało 231, przeciw 212, wstrzymało się 3. We wtorek Sejm przegłosował pakiet ustaw antycovidowych, w której znalazł się m.in. zapis o przyznaniu dodatków do pensji dla medyków, którzy pracują przy zakażonych koronawirusem.

Wraz z ustawą przeszła senacka poprawka, zgodnie z którą dodatek w wysokości 100 proc. pensji należy się wszystkim przedstawicielom zawodów medycznych, a nie tylko tym, których do pracy przy pandemii oddelegował wojewoda. W środę część posłów PiS złożyła projekt ustawy, który miał na celu "konwalidację błędu" wtorkowego głosowania.

Zmiana w przepisach zakłada, że tylko medycy pracujący bezpośrednio z pacjentami zakażonymi koronawirusem dostaną dodatki do pensji.

Na pieniądze nie będą mogli liczyć ci, którzy pracują np. w ramach teleporad. Głosowanie poprzedziła burzliwa dyskusja.

"Dzisiaj, niespełna 12 godzin PiS chce tą ustawą okraść tych wszystkich, których wczoraj nagrodziliśmy za ich ciężką pracę. Ta ustawa, to jest ustawa złodzieja, która po cichu chce odebrać pieniądze ludziom, którzy walczą o nasze zdrowie" - powiedział w Sejmie Krzysztof Gawkowski z Lewicy.

Na jego wystąpienie odpowiedział wicepremier Jarosław Kaczyński, który przyznanie wszystkim medykom prawa do dodatku "nadużyciem moralnym".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-10-2020

KrisI bardzo dobrze, że dostaną tylko Ci którzy pomagają bezpośrednio. W przychodni nie przyjmują na fundusz tylko teleporady ale prywatnie to już jak … Czytaj całość

28-10-2020

pacjentTo za co w ministerstwie zdrowia dostali po kilkadziesiąt tysięcy premii

28-10-2020

KmicicBrawo SENAT

Rozwiń komentarze (274)