Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
WZI
|
aktualizacja

Nagła zmiana. PiS wycofało się z podwyżek dla pracowników ochrony zdrowia

278
Podziel się:

Sejm przegłosował złożony w środę projekt ustawy, który zmienia przyjęte we wtorek przepisy o dodatkach do pensji dla lekarzy. Pieniądze dostaną tylko ci, którzy bezpośrednio kontaktują się z pacjentami. To PiS wycofało się z podwyżek dla wszystkich pracowników ochrony zdrowia, mimo iż we wtorek głosowali za.

Nagła zmiana. PiS wycofało się z podwyżek dla pracowników ochrony zdrowia
Nie będzie dodatków dla wszystkich lekarzy. PAP/Leszek Szymański (PAP, PAP/Leszek Szymański, Leszek Szymañski)

Za przyjęciem ustawy głosowało 231, przeciw 212, wstrzymało się 3. We wtorek Sejm przegłosował pakiet ustaw antycovidowych, w której znalazł się m.in. zapis o przyznaniu dodatków do pensji dla medyków, którzy pracują przy zakażonych koronawirusem.

Wraz z ustawą przeszła senacka poprawka, zgodnie z którą dodatek w wysokości 100 proc. pensji należy się wszystkim przedstawicielom zawodów medycznych, a nie tylko tym, których do pracy przy pandemii oddelegował wojewoda. W środę część posłów PiS złożyła projekt ustawy, który miał na celu "konwalidację błędu" wtorkowego głosowania.

Zmiana w przepisach zakłada, że tylko medycy pracujący bezpośrednio z pacjentami zakażonymi koronawirusem dostaną dodatki do pensji.

Na pieniądze nie będą mogli liczyć ci, którzy pracują np. w ramach teleporad. Głosowanie poprzedziła burzliwa dyskusja.

"Dzisiaj, niespełna 12 godzin PiS chce tą ustawą okraść tych wszystkich, których wczoraj nagrodziliśmy za ich ciężką pracę. Ta ustawa, to jest ustawa złodzieja, która po cichu chce odebrać pieniądze ludziom, którzy walczą o nasze zdrowie" - powiedział w Sejmie Krzysztof Gawkowski z Lewicy.

Na jego wystąpienie odpowiedział wicepremier Jarosław Kaczyński, który przyznanie wszystkim medykom prawa do dodatku "nadużyciem moralnym".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(278)
Załamany
3 lata temu
Mgr fizjoterapii po 15 latach pracy 3 tys zł brutto,rezydent 4 tys, lekarz z 2 stopniem specjalizacji 15-20 tys brutto .I jeszcze dla nich podwyżki???
Biznesmen
3 lata temu
Wszyscy lekarze powinni z Polski wyjechać i zdychajcie Polacy razem z rządem.
ania
3 lata temu
Laboratoria wykonują badania dla pacjentów z Covid a nie tylko testy. Pracownicy mają ciągły kontakt z materiale pochodzącym od pacjentów zakażonych covid, więc dlaczego tylko diagności, którzy pracują przy testach covid?
pracus w prz...
3 lata temu
bardzo dobrze że dostaną podwyżki tylko ci co pracuja z cowidami to chyba oczywiste że oni sa najbardziej narażeni i ich rodziny na zakażenie a czy wiecie jak oni cieżko pracuja to ogrom pracy ogrom to jest po prostu harówka powinni otrzymac duże pieniadze za tak wyczerpująćą pracę
Emerytka
3 lata temu
Ja już dawno wycofałam się z głosowania na PiS
...
Następna strona