Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
CHE
|

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Część rodziców nadal może ubiegać się o wypłatę

8
Podziel się:

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że mimo powrotu do szkół dzieci z młodszych roczników, części rodziców nadal przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Podpowiadamy, kto może ubiegać się o świadczenie.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Część rodziców nadal może ubiegać się o wypłatę
Zasiłek opiekuńczy nie przysługuje wszystkim rodzicom (money.pl, Rafał Parczewski)

Sam zasiłek opiekuńczy przysługuje do 28 lutego. Rzecznik ZUS-u Paweł Żebrowski podkreślił w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że świadczenie przysługuje wówczas, gdy szkoła, przedszkole, żłobek lub inna placówka oświatowa dziecka jest zamknięta z powodu COVID-19 lub gdy działa ona w ograniczonym zakresie i przez to nie zapewnia dziecku opieki.

Na wypłatę mogą liczyć rodzice opiekujący się dzieckiem do ukończenia 8 lat oraz starszym dzieckiem, jeśli pociecha posiada orzeczenie o niepełnosprawności.

Ponadto zasiłek opiekuńczy nie przysługuje w przypadkach, gdy dziecko ma zapewnianą opiekę przynajmniej jednego z rodziców, lub gdy opiekun korzysta z urlopu rodzicielskiego, wychowawczego albo jest bezrobotny.

PAP przypomina przy okazji, że do wypłaty świadczenia konieczne jest oświadczenie rodzica, które należy przedłożyć swojemu pracodawcy lub zleceniodawcy. Inaczej w przypadku przedsiębiorców, którzy składają dokumenty w ZUS-ie.

Zobacz także: Zasiłek opiekuńczy utrzymany. Mimo powrotu do szkół

Przypomnijmy, że już 18 stycznia do szkół wrócili uczniowie z klas I-III. Sam proces odbył się przy utrzymaniu wszystkich dodatkowych obostrzeń - podkreślał wówczas szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
mysz18
3 lata temu
Zasiłki dla rodziców i tylko informacje ile by tu jeszcze ++ wyciągnąć nie pracując.A gdzie zasiłek dla starych dzieci pracujących,którzy opiekują się starymi schorowanymi rodzicami i pracują???Tacy zostawiają chorą osobę w domu ,bo muszą zarobić na życie!!! Zasiłek otrzymają wtedy(620zł) gdy zwolnią się z pracy sprawując opiekę i niech wegetują z zasiłkiem i niską rentą czy emeryturą chorego. Ale DOM OPIEKI JUŻ OBLICZYŁ opłatę za opiekę,aby pensji ci zabrakło na DPS.
tygrysek
3 lata temu
ZUS - niech nie udają dobrego wujka. Należy ich zamknąć bo za nasze pieniądze , przy wsparciu rządu, utrzymuje wierną psiarnię orzeczników , którzy na ich żądanie uzdrawiają wszystkich. Zdrowe byki z mundurówki lub ryle otrzymują emeryturę a ludzie którzy przepracowali 35 lat i stracili zdrowie nie mogą otrzymać renty?
sss
3 lata temu
zwolnilam sprzataczke i kucharke no coz sama musze wszystko zrobic nie stac mnie na sprzataczke ,i kucharke zasilek nie wystarczy niestety na oplate sprzataczki wiec sama musze wszystko zrobic,musi zarabiac gdzies indziej,chyba ze za darmo bedzie sprzatac i kucharzyc
Xd
3 lata temu
A Policja i opieka społeczna wie ,że państwo Polskie pozwala na samodzielne przebywanie w mieszkaniu , samodzielną naukę zdalną dzieci w wieku 9 , 10 , 11 lat ! Opieka jest dla dzieci do lat 8 !!!!!!!
Polska Zjedno...
3 lata temu
Kraj Zasiłków