Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KRWL
|

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużony. Rozporządzenie zostało opublikowane

3
Podziel się:

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie przedłużony do 25 czerwca. W Dzienniku Ustaw zostało opublikowane rządowe rozporządzenie na ten temat. Zasiłek ten został wprowadzony w marcu 2020 roku.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużony. Rozporządzenie zostało opublikowane
Zasiłek opiekuńczy będzie obowiązywał do 25 czerwca (KPRM, Krystian Maj)
bEKKazQR

W Dzienniku Ustaw pojawiło się rozporządzenie dotyczące określenia dłuższego okresu pobierania zasiłku opiekuńczego i dłuższego okresu pobierania dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Okres ten wydłużono do 25 czerwca. Rozporządzenie wejdzie w życie 7 czerwca.

Zasiłek ten wypłacany będzie za czas, na jaki zostały zamknięte szkoły, przedszkola, żłobki, kluby dziecięcy i placówki pobytu dziennego z powodu obostrzeń związanych z pandemią COVID-19.

Rząd wprowadził zasiłek w marcu 2020 roku. Możliwość korzystania z niego była przedłużana kilkukrotnie. Ostatnie rozporządzenie przedłużyło obowiązywanie tego zasiłku do 6 czerwca.

bEKKazQT

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przeznaczony jest zarówno na opiekę nad dziećmi do 8 lat, jak i starszymi dziećmi z odpowiednim orzeczeniem o niepełnosprawności. Przysługuje ubezpieczonym rodzicom dzieci do 16 lat, które mają orzeczenie o niepełnosprawności; do 18 lat, które mają orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności; i do 24 lat, które mają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Zobacz także: Polski Ład. Semeniuk chwali Morawieckiego: Doskonały premier!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKKazRu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(3)
Zuzia
5 miesięcy temu
Super nie ma co a ja dostaję od kilku lat 620zł I mam zakaz pracy jak żyć panie premierze? Pewnie krótko?
Becia69
5 miesięcy temu
Z jakiej racji wypłata zasiłku została wydłużone do 25 czerwca. Na jakiej podstawie. Przypominam że wszystkie szkoły przedszkola itd. pracują w trybie stacjonarnym od 31 maja 2021 roku. Czy ten zadbany rząd naprawdę nie ma na co wydawać pieniędzy?. Czy szykuje sobie elektorat na kolejne wybory. Skandal .
Baba2
5 miesięcy temu
Jak długo jeszcze podatnicy będą ponosić koszty tego rozdawnictwa .500+, rodzinne, zwroty podatku,bony wakacyjne i jeszcze zasiłki opiekuńcze Kochana władza robi wszystko by nieroby miały lepiej od pracujących.
bEKKazRv