Notowania

Domniemana córka Putina z nową pracą. Zajmie się badaniami nad sztuczną inteligencją

Katierina Tichonowa pokieruje instytutem badań nad sztuczną inteligencją Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego. Nowy projekt ma ruszyć już niebawem - i będzie miał gigantyczny budżet. Prezydent Putin nie ukrywa swoich ambicji, związanych właśnie z tymi badaniami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Tichonowa była akrobatką, ale skończyła też studia matematyczne i fizyczne (Fot: Pawel Dudzik)

Tichonowa, domniemana córka Władimira Putina, ma w tej chwili 33 lata i od pewnego czasu jest szefową fundacji Innopraktika.

Teraz ma stanąć na czele nowego instytutu Uniwersytetu im. M.W. Łomonosowa, który zajmie się badaniami nad rozwojem sztucznej inteligencji. Ma on zostać otwarty jeszcze w 2020 roku.

Jak podaje rosyjski dziennik "Wiedomosti", tylko w tym roku władze uczelni chcą wydać na badania instytutu 13 milionów dolarów (w przeliczeniu 51 mln zł). Niewykluczone, że w przyszłych latach budżet będzie jeszcze większy. Tym bardziej, że o projekcie wielokrotnie wypowiadał się Władimir Putin.

Spór wokół lotu do Katynia. "Zaangażuje się w to Putin". Obejrzyj wideo:

Wszystko dlatego, że sztuczna inteligencja to obecnie priorytet dla prezydenta Rosji. A nowe centrum ma być "w centrum naszej strategii dotyczącej jej rozwoju", powiedział Putin kilka miesięcy temu.

Katierina Tichonowa nigdy nie potwierdziła, że jest córką Putina. Również Putin nie powiedział nigdy tego wprost - chociaż i temu nie zaprzeczył. W wywiadach zdradzał za to, czym zajmują się jego dzieci oraz ile ma wnuków. Ani razu nie podał jednak nazwisk swoich pociech. Światowe media nie mają wątpliwości, że jedną z córek jest właśnie Tichonowa. Urodziła się w 1986 roku w Dreźnie w NRD, gdy w tym mieście pracował Władimir Putin. Przez pewien czas była tancerką akrobatyczną. Skończyła jednak również studia magisterskie z fizyki i matematyki.

Przez kilka lat była żoną Kiriłła Szamałowa, przyjaciela Putina, nazywanym "najmłodszym miliarderem Rosji". Małżeństwo się jednak rozpadło w 2018 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-02-2020

DżikChyba się z nią ozenie i będziemy mieszkać w Polsce

29-02-2020

aQQMądra dziewczyna. Szacunek za to, że nie robi z siebie celebrytki jak wszystkie ukochane córeczki wszystkich europejskich dygnitarzy politycznych.

29-02-2020

marek352Na zmywak do baru mlecznego pasuje

Rozwiń komentarze (214)