Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
PGO
|

Donald Tusk do unijnego komisarza z PiS: podaj się chłopie do dymisji, zrezygnuj

179
Podziel się:

Donald Tusk podczas posiedzenia klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej w Lublinie zaapelował do unijnego komisarza ds. rolnictwa Janusza Wojciechowskiego o rezygnację ze stanowiska. Lider opozycji zarzuca mu niekompetencję. - Nie ma co czekać na procedury odwołania, szkoda każdego dnia - mówił.

Donald Tusk do unijnego komisarza z PiS: podaj się chłopie do dymisji, zrezygnuj
Donald Tusk apeluje do unijnego komisarza ds. rolnictwa Janusza Wojciechowskiego o rezygnację (GETTY, PAP, Artur Reszko, Thierry Monasse)

Tusk podczas swojego wystąpienia w Lublinie skupił się na kwestii kryzysu zbożowego w Polsce. Winą za obecną sytuację obarczył m.in. komisarza Unii Europejskiej ds. rolnictwa, polityka PiS Janusza Wojciechowskiego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Skutki wolty PiS. "Zrobiono z niego gościa, który wspiera Rosję"

Donald Tusk apeluje do komisarza Wojciechowskiego o rezygnację

- Nic dziwnego, że tyle dziś mówimy o polskich rolnikach, o tym, co władza im zrobiła, ile ran zadała polskiemu rolnictwu - mówił Tusk, który kilka godzin wcześniej spotkał się z mieszkańcami miejscowości Lipsko koło Zamościa.

Lider Platformy Obywatelskiej, w imieniu swoich wyborców, zaapelował do komisarza Wojciechowskiego o podanie się do dymisji.

- Wyznaczony przez PiS komisarz w marcu rozkładając ręce, powiedział, że czeka na dyspozycje z rządu. Podaj się chłopie do dymisji, zrezygnuj. Zmarnowałeś ten rok, zmarnowałeś ludziom ich wysiłek, pieniądze, ich ciężką pracę. Nie ma co czekać na procedury odwoływania, szkoda każdego dnia. Można to zrobić od ręki - wskazał Tusk.

- Spotkałem co najmniej 5 osób w Lipsku, z których każda wydawała mi się bezdyskusyjnie bardziej kompetentna niż komisarz Wojciechowski w sprawa rolnictwa - dodał.

Janusz Wojciechowski kadencję na stanowisku komisarza UE ds. rolnictwa rozpoczął 1 grudnia 2019 r.

Przypomnijmy: 15 kwietnia minister rozwoju i technologii Waldemar Buda podpisał rozporządzenie w sprawie zakazu przywozu z Ukrainy produktów rolnych. Blokada ma na celu uzdrowienie polskiego rynku zboża przesyconego ziarnem ze Wschodu oraz zapobieganie importowi tzw. zboża technicznego, które mogło być wykorzystywane w naszym kraju w celach konsumpcyjnych.

Dokument resortu rozwoju zakłada, że do 30 czerwca 2023 r. do Polski nie może trafić ukraińskie zboże, a także jaja, cukier czy owoce i warzywa. Na podobny krok zdecydowały się Węgry i Słowacja.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(179)
tum
9 miesięcy temu
Za nasze pieniądze się bawią i prowadzą kampanię wyborczą na tych pseudo piknikach by przekupywać i bałamucić Polaków. Ilu dzieciom można by pomóc i pokryć koszy ich leczenia za te pieniądze. Fałsz, obłuda, okradanie Polaków i bezczelne kłamstwa byle tylko utrzymać się u władzy i dalej bezkarnie rabować miliony dla swoich, ich rodzin, bliskich. Dość tej zdemoralizowanej, złodziejskiej ekipy PiS-u z Kaczyńskim, Morawieckim.
fdshgf
9 miesięcy temu
Składamy ponownie zażalenie do kierownictwa TVP z Matyszkowiczem.. Po raz kolejny zwracamy uwagę, że zamiast telewizji publicznej TVP od lat służy jednej tylko zorganizowanej grupie przestępczej partii jaką jest PiS pod kierownictwem Kaczyńskiego, Morawieckiego, która was opłaca miliardami złotych jakie wykradła Polakom z podatków. Mamy tysiące przykładów na te plugawe wasze działania, ze szczególnym nastawieniem na Tuska, który wytyka niezliczone przestępstwa jakich aparat władzy się dopuszcza. Dlaczego po raz kolejny TVP nie transmitowała otwartego spotkania Tuska z niezliczoną rzeszą mieszkańców Ostródy i okolicznych miejscowości ? Polacy tam protestują przeciwko drożyźnie, barbarzyństwie prawnym, niszczeniu Polski przez obecną władzę PiS-u. TVP stała się zwyrodniałą stacją, obficie opłacaną za tą brudną, haniebną propagandę.
098
9 miesięcy temu
Morawiecki to nie tylko patologiczny kłamca. Jest również oszustem. Kupił działkę na wrocławskim za 700 tysięcy złotych, choć była warta 4 miliony. Numery tej działki otrzymał z rąk kardynała Gulbinowicza. Posiada ponadto dwuhektarową działkę rolną w Dziektarzewie, półhektarową w Konarach-Łęgach, hektarową rolną w Żernikach Wrocławskich. Do tego jeszcze trzy mieszkania i dwa lokale użytkowe we Wrocławiu, willę w Warszawie, na którą żona Morawieckiego dostała kredyt w BZ WBK, gdy Morawiecki kierował tym bankiem. Wiele z tych nieruchomości przepisał na żonę by ukrywać te bogactwa. Ten złoczyńca akceptuje albo sam rozdaje z naszych podatków miliony na lewo i prawo swoim aparatczykom, zausznikom jak Kukizowi tylko po to by utrzymać głos posła aby tylko nie utracić władzy? Ta korupcja, nepotyzm rozlały się do kosmicznych już wielkości do setek miliardów złotych. Ta degrengolada w tym gangu PiS-u, kradzieży publicznych pieniędzy jest już nie do zniesienia. Morawiecki to największy oszust wśród premierów nawet tych z PRL-u
gtf
9 miesięcy temu
Jak może ta mafia PiS ze swoim hersztem wykorzystywać instytucje państwowe do partyjnej propagandy. Jak może ten karzeł nazywać te partyjne cyrki piknikami? Jak może ten złoczyńca z Nowogrodzkiej przy dzieciach, młodzieży szerzyć inwektywy wyssane, spreparowane na temat lidera opozycji i wykluczać Tuska ze wspólnoty narodowej? Ten chuligan polityczny, tchórz, hejter Kaczyński traci kontrolę nad sobą bo panicznie boi się przed utratą władzy. Jeszcze większym przestępstwem jest bezkarna kradzież naszych podatków w milionach złotych i wydatkować je na te ohydne partyjne "pikniki" aby kupować sobie przyszłych wyborców za społeczne środki. Dość tej zdegenerowanej ekipy Kaczyńskiego, Morawieckiego niszczącej nasz kraj !!! Dość łajdaków jak kowalski, ozdoba i pozostałych.
jnb
9 miesięcy temu
Oto przykład jak jojo traktuje swoje stanowisko jako łup polityczny i załatwia stanowiska dla swoich. Mateusz, przesyłam Ci dane tego chłopaka ze Szczecina, o którym rozmawialiśmy" — napisał Joachim Brudziński do Mateusza Morawieckiego. Wujek, to obecny szef kampanii wyborczej PiS wysłał wiadomość do premiera 16 lutego 2019 r., a w załączniku znalazło się CV radnego szczecińskiego Marcina Pawlickiego. Już dziesięć dni później Pawlicki dostał posadę w spółce skarbu państwa. Chodzi o Grupę Azoty, gdzie został powołany do Rady Nadzorczej. Po następnych czterech miesiącach został przewodniczącym Rady Nadzorczej spółki. W 10 miesięcy zarobił ponad 126 tys. zł. Takich przypadków gdzie jojo wujek załatwił prace swoim ludziom są dziesiątki a w PiS-e to już plaga i takich przypadków są tysiące. Tak oto ta czereda pisowska obsiadła mnóstwo stanowisk gdzie te tłuste koty dostają miliony z kasy państwowej. To jest mafia PiS-u w pełnym wydaniu.
...
Następna strona