Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Donald Tusk marzy o anulowaniu brexitu. "Nie możemy ulec fatalizmowi"

21
Podziel się:

"W tej trudnej chwili potrzebujemy marzycieli i marzeń. Nie możemy ulec fatalizmowi" - napisał na Twitterze szef rady Europejskiej. Przyznał, jego marzeniem jest anulowanie brexitu i zjednoczona Europa.

- Dla wszystkich jest jasne, że nie będzie ponownego otwarcia umowy o wystąpieniu Wielkiej Brytanii z Unii - stwierdził Donald Tusk.
- Dla wszystkich jest jasne, że nie będzie ponownego otwarcia umowy o wystąpieniu Wielkiej Brytanii z Unii - stwierdził Donald Tusk. (PAP/EPA)
bEEjixlx

"Na ostatnim szczycie jeden z premierów ostrzegł nas, byśmy nie byli marzycielami, żebyśmy nie sądzili, że brexit może zostać zawrócony. Ale w tej trudnej chwili potrzebujemy marzycieli i marzeń. Nie możemy ulec fatalizmowi. Przynajmniej ja nie przestanę marzyć o zjednoczonej Europie" - napisał Tusk.

Szef Rady Europejskiej we wtorek wygłosił w Parlamencie Europejskim przemówienie na temat dalszych procedur związanych z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Tusk powiedział, że rada Europejska będzie czekać na "jasną wiadomość" Wielkiej Brytanii na temat dalszych kroków.

bEEjixlz
Zobacz także: Obejrzyj: operacja "twardy brexit" wstrzymana. Kosztowała już 4 mld funtów

Przypomniał, że w razie ratyfikacji umowy rozwodowej przedłużenie terminu brexitu zostanie automatycznie skrócone do pierwszego dnia kolejnego miesiąca. W tym dniu Wielka Brytania formalnie przestanie być członkiem Unii Europejskiej.

- Dla wszystkich jest jasne, że nie będzie ponownego otwarcia umowy o wystąpieniu Wielkiej Brytanii z Unii - podkreślił Donald Tusk. Zaznaczył, że dla ułatwienia ratyfikacji 27 krajów UE jest gotowych do ponownego rozważenia deklaracji politycznej na temat przyszłości stosunków z Wielką Brytanią.

bEEjixlF

Przemawiając do europosłów, Donald Tusk stwierdził, że przez wiele tygodni udział Wielkiej Brytanii w wyborach do Parlamentu Europejskiego "budził emocje, szczególnie w tej izbie". - Chcę przypomnieć, że Wielka Brytania ma prawo i obowiązek wzięcia udziału w tym wyborach tak długo, jak jest członkiem UE - powiedział polityk. - To nie podlega negocjacjom - podkreślił.

- Nie mogę też zgodzić się na członkostwo drugiej kategorii - powiedział - Rozumiem interesy partyjne, ale one nie mogą przesłaniać prawnych realiów - dodał.

bEEjixlG

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEEjixma
KOMENTARZE
(21)
Przedsiębiorc...
2 lata temu
Miał zatrzymać UK w UE. Wyszło mu jak wszystko. Kld po wiernie zamyka i niszczy czego się tknie
Prawda
2 lata temu
Jedyne co tuskowi wyszło....... To Anglia z UE
Prawda
2 lata temu
Jedyne co tuskowi wyszło....... To Anglia z UE
bEEjixmb
Prawda
2 lata temu
Jedyne co tuskowi wyszło....... To Anglia z UE
1947
2 lata temu
Podwojna jakosc towarow w UE jak glosowali poslowie z PO
...
Następna strona