Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dość bierności wobec ASF. Rolnicy przykuli się do siana. Protestują na Nowym Świecie

Rolnicy protestują przed siedzibą Polskiego Związku Łowieckiego na Nowym Świecie w Warszawie. Chcą w ten sposób wpłynąć na koła łowieckie, by zaczęły intensywnie odławiać chore dziki. Domagają się też od władz, by podjęły kroki w walce z epidemią afrykańskiego pomoru świń wywołanego wirusem ASF. - Uważam, że jest to świadoma gra polityków połączona z interesem biznesu, żeby z ASF nic nie robić. Dlatego nie ma ministerstwa, które jest odpowiedzialne za ten problem - twierdzi wręcz Michał Kołodziejczak, szef AgroUnii, która protest zorganizowała i zamierza go prowadzić go do skutku. Rolnicy są zdeterminowani. Jak dodaje szef AgroUnii, są tacy rolnicy, którzy mają szkody łowieckie, sprawy wygrane za setki tysiące złotych, są tacy, którzy nie mają już gospodarstw, które były warte miniony złotych.

0
0
16
Podziel się
Komentarze (16)
zobacz więcej komentarzy (16)
KOMENTARZE
(16)
ssd
3 lata temu
Obornik powinni tam wywalić
pew
3 lata temu
Ciekaw jestem ilu z komentatorów pracuje przy trzodzie??? pewnie nikt?? to że mamy takie zajecie nie może być tak że z chlewni nie można wyjść. A ASF to zaraza a jedynym rozwiązaniem jest eliminacja dzików. Które ograniczają Nam chodowcom życie.
Młody
3 lata temu
Taki tam ty czubasie w kturym wieku żyjesz rolnicy to zgrana paczka
Taki tam
3 lata temu
Dać chłopom broń. Niech strzelają do dzików. Chociaż myślę że ta broń bardziej posłuży do rozwiązywania problemów między sąsiadami. Coś jak Kargul z Pawlakiem,
Babcia beata
3 lata temu
Dziki roznoszą ASF.A kiedy Michałku widziałeś dzika na chlewni.Jak ktoś go wpuści to ma. To ludzie roznoszą po chlewniach ASF.