Trwa ładowanie...
bDzaOYrp

Notowania

Agrounia – Wszystkie wiadomości

582
14.12.2020 18:36

PROTEST
 / 
Martwa świnia i warzywa na ulicy. Rolnicy nie musieli marnować żywności

Burza po akcji rolników. Ci, w ramach protestu, rozsypali na ulicach Warszawy jajka i warzywa. Wyrzucili też na jezdnię martwą świnię. Żywność trafiła na śmietnik, a mogłaby do potrzebujących. "Zwłaszcza przed świętami żywność jest na wagę złota" - mówi money.pl szefowa federacji Banków Żywności.

137
13.12.2020 9:40

ROLNICTWO
 / 
Protesty. Agrounia chciała wyrzucić martwe świnie przed domem Kaczyńskiego

W nocy z piątku na sobotę rolnicy z Agrounii wyrzucili na drogę w pobliżu domu wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego: jaja, kapustę i martwe świnie. Chcieli w ten sposób zwrócić uwagę polityków na niskie ceny żywności w skupie. Interweniowała policja: posypały się mandaty karne i wnioski o ukaranie do sądu.

1K
05.12.2020 7:57

ROLNICTWO
 / 
Rolnicy protestują w Warszawie. Zablokowane skrzyżowanie i rozsypana kapusta

Kilkadziesiąt traktorów wjechało w sobotę nad ranem do Warszawy. Protestujący rolnicy zablokowali skrzyżowanie Płockiej z Kasprzaka i wysypali na ulicę kapustę. Na miejscu jest policja.

404
03.12.2020 12:54

ROLNICTWO
 / 
Awantura pod zakładem mięsnym w Mościszkach. Rolnicy blokują transport świń z Niemiec

"Do Polski przyjechały świnie z Niemiec, które wyglądają jak przerośnięte mutanty" – alarmuje AgroUnia, której przedstawiciele od rana blokowali wjazd dwóch ciężarówek transportujących zwierzęta do zakładu Agro-Handel w Mościszkach. - Ja nie wiem, co to znaczy "świnia przerośnięta" - mówi nam zaraz po przeprowadzeniu kontroli Katarzyna Szulańczyk, powiatowy lekarz weterynarii. Służby nie stwierdziły nieprawidłowości.

307
17.11.2020 14:20

PIS
 / 
Rozłam w PiS. Padła liczba posłów

Rozłam w Prawie i Sprawiedliwości, odejść mają kolejni posłowie, powstanie nowe koło. Będą współpracować z AgroUnią? - Od jednego posła wszystko się zaczyna, celuję w to, że niedługo powstanie nowy klub parlamentarny, zaczynamy od koła - powiedział w programie "Newsroom" Michał Kołodziejczak, prezes AgroUnii. - Wymaga to trochę czasu, to nie jest jednorazowy wybryk. Z moich informacji 5-6 posłów jest na tę chwilę, ale budowanie to jest proces. Zaczyna się od odwagi pierwszego, który powiedział: odchodzę. Dzisiaj wielu posłów czuje się niepewnie w PiS. Ci, którzy zagłosowali inaczej w sprawie piątki dla zwierząt, poniosą tego konsekwencje i mogą nie znaleźć się na listach wyborczych. Będą kolejni, tak odważni, jak poseł Kołakowski, którzy zdecydują się niedługo odejść z PiS i budować Polskę również po tej kadencji. Kwestia dni, ale co nagle to po diable, spokojnie patrzymy na to, co się dzieje - dodał.

bDzaOYrr
408
17.11.2020 9:26

AGROUNIA
 / 
Będzie nowa frakcja w Sejmie. Poseł PiS wchodzi we współpracę z AgroUnią

Poseł PiS Lech Kołakowski odchodzi z partii i zabiera ze sobą kilku ludzi. Według informacji money.pl nowa frakcja parlamentarna będzie współpracowała z AgroUnią. - Zależy mi, żeby to, co robimy, miało przełożenie na Sejm - zapowiada lider rolniczej organizacji Michał Kołodziejczak.

8
04.11.2020 12:37

GRZEGORZ PUDA
 / 
Piątka dla zwierząt. Trwają prace nad nowym projektem

Trwają prace nad nowym projektem ustawy o ochronie zwierząt. Będzie on częściowo uwzględniał poprawki Senatu i ujednolici przepisy w związku z tworzeniem Inspekcji Ochrony Zwierząt - poinformował minister rolnictwa Grzegorz Puda.

417
28.10.2020 11:48

ROLNICY PROTEST
 / 
Rolnicy blokują Warszawę. Mają nową taktykę

Protesty w Polsce przybierają na sile. W środę w południe rolnicy zaczęli kolejny "najazd" na Warszawę. Sprzeciwiają się oni zapisom tzw. piątki dla zwierząt.

825
07.10.2020 9:40

AGROUNIA
 / 
Protest rolników. Sprawdź, gdzie wystąpią utrudnienia

Nie wyjeżdżajcie, jeśli nie musicie – mówi do kierowców szef rolniczego OPZZ. O godzinie 10 na ponad sto dróg w całej Polsce wyjdą rolnicy, by wyrazić swój sprzeciw przeciw ustawie zakazującej m.in. hodowli zwierząt futerkowych.

bDzaOYrx
120
01.10.2020 20:10

PROTEST
 / 
Rolnicy mają dość. Będzie paraliż dróg krajowych i wojewódzkich

Protest rolników się zaostrza. 7 października zablokują kilkadziesiąt dróg krajowych i wojewódzkich. Planują różne formy protestu, kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami.

24
30.09.2020 10:49

KOSINIAK-KAMYSZ
 / 
Protest rolników. Kosiniak-Kamysz: liczy się tylko zatrzymanie głupoty

- Jeśli jest sprawa, którą trzeba bronić przed głupotą, przed wprowadzaniem embarga na polskie rolnictwo, niezależnie od barw partyjnych jest tylko cel: bronimy polskiej wsi - mówił w środę lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, który dołączył do protestu rolników z AgroUnii. Polityk odniósł się też do doniesień, zgodnie z którymi nowym ministrem rolnictwa ma zostać Grzegorz Puda. Ma on być twarzą wprowadzenia "Piątki dla zwierząt". - Jeśli to jest prawda, to nie można było wymierzyć polskiej wsi większego policzka. Atak na polską wieś zostanie zatrzymany tu i teraz - skomentował. Czy dołączenie do protestu AgroUnii jest zapowiedzią szerszej współpracy? - Jest wspólna sprawa, która może być zaczynem współpracy w przyszłości. Ale dziś liczy się tylko zatrzymanie głupoty, która się rozlewa w umysłach rządzących. Bo oni, wstając z kolan, upadli na głowę - powiedział lider ludowców.

28
23.09.2020 12:32

PIĄTKA DLA ZWIERZĄT
 / 
Rolnicy przeciw "piątce dla zwierząt". Położyli pod Sejmem 356 główek kapusty

W środę przed Sejmem odbył się drugi protest rolników przeciwko "piątce dla zwierząt". Działacze związani z AgroUnią przynieśli 356 główek kapusty, które symbolizują posłów głosujących za tą - ich zdaniem - szkodliwą ustawą.

120
16.09.2020 10:50

PIS
 / 
Protest rolników w Warszawie. "PiS chce toporem naprawiać rolnictwo"

- Nie można robić z Polski Dzikiego Zachodu – powiedział w środę Michał Kołodziejczak, lider Agrounii, podczas protestu pod siedzibą PiS-u przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. – Przypomina mi się taki kawał: synek hebluje deskę, przychodzi ojciec i mówi: hebluj, hebluj, przyjdzie tata z toporkiem, to naprawi. Tak działa dziś PiS, tak chce naprawiać rolnictwo! Nie ma na to naszej zgody! Nic tak nie zjednoczyło środowiska rolników jak "Piątka dla zwierząt” Jarosława Kaczyńskiego. Tu chodzi o pracę, gospodarkę i pieniądze, nie tylko o rolników. Będziemy tu tak długo i tak często, jak będzie taka potrzeba, dziś nie odpuścimy, nikt nas nie skłóci. Nie ma takiej rzeczy, która mogłaby nas, rolników, dziś poróżnić - mówił Kołodziejczak.

bDzaOYry
4
15.09.2020 10:57

PIS
 / 
Rolnicy u Kaczyńskiego. "Pała dla PiS", poszło o zwierzęta

Rolnicy z AgroUnii pojawili się w siedzibie PiS w Warszawie, by zaprotestować przeciwko wprowadzaniu przez rząd "piątki dla zwierząt", czyli projektowi zmian w ustawie o ochronie zwierząt. - Za decyzje rolników oceny będą wystawiać inni rolnicy. Dlatego jesteśmy pod siedzibą PiS, by wystawić "pałę" za ten pomysł. Wiadomo kto jest pomysłodawcą, prezes Kaczyński wysługuje się swoją młodzieżówką, by mieć czyste ręce, trochę jak Piłat. Dziwi mnie, że opozycja podejmuje rozmowy i wychodzi z nich mówiąc, że są z tej ustawy zadowoleni - powiedział w programie "Money. To się liczy" Michał Kołodziejczak, prezes AgroUnii. - Nie wiem jak można poprzeć decyzję PiS, która tak bardzo deformuje definicję rolnictwa - dodał.

3
15.09.2020 8:52

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". 1,5 mln urzędników do zwolnienia. Gościem rzecznik NSZZ "Solidarność"

Dziś w "Money. To się liczy" rozmawiamy o sytuacji pracowników w Polsce. Rzecznika "Solidarności" Marka Lewandowskiego pytamy m.in. o rządową zapowiedź masowych zwolnień w budżetówce, zmiany w oskładkowaniu części umów oraz widmo górniczego strajku. W drugiej części o "piątce dla zwierząt" mówi Michał Kołodziejczak, prezes AgroUnii. Zapraszamy od 9.15

336
31.08.2020 10:15

ROLNICTWO
 / 
Burze zniszczyły uprawy. Rolnicy bez ubezpieczenia

- To wszystko trwało 30 sekund. Powalone zostało 13 z 25 rzędów drzew. Rozmawiałem z sadownikami i byłem zszokowany, że sad nie był ubezpieczony. Mówią, że nie ma możliwości ubezpieczenia od takiej klęski. Gdzie jest ministerstwo rolnictwa? Założenie takiego sadu kosztuje 100 tys. zł od hektara. Skąd taki człowiek ma wziąć pieniądze, kiedy nie ma ubezpieczenia? Misją państwa jest to, żeby właśnie takie ubezpieczenia były, jeśli nie ma komercyjnych, by utrzymać produkcję żywności w Polsce - mówił w programie "Money. To się liczy" Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii.

2
31.08.2020 8:54

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Drugi wirus atakuje polską wieś

Dziś w "Money. To się liczy" pytamy o sytuację rolników po gwałtownych burzach, które przeszły nad Polską w niedzielę, a także o zagrożenie wirusem ASF. Gościem będzie Michał Kołodziejczak, prezes AgroUnii. Zapraszamy od 9.15.

32
04.06.2020 10:45

MTSL
 / 
AgroUnia chce podziału Biedronki. Prezes UOKiK-u nie zostawia złudzeń

Rolnicza organizacja AgroUnia, którą kieruje Michał Kołodziejczak, wysłała do UOKiK-u wniosek z żądaniem podziału sieci Biedronka. – Trafiła do nas skarga AgroUnii, została potraktowana z poszanowaniem, podobnie jak 50 tys. innych skarg od konsumentów – komentował w programie "Money. To się liczy" prezes Urzędu Tomasz Chróstny. Nie ma jeszcze efektów sprawdzania tej skargi, ale prezes UOKIK-u zwrócił uwagę, że rynek handlowy nie jest w Polsce zdominowany przez jedną sieć. Gdyby któraś sieć była monopolistą, to wówczas mogłyby zachodzić przesłanki do podziału. Tymczasem – jak mówił Tomasz Chróstny – jest to rynek bardzo konkurencyjny, jeśli chodzi o duże sieci handlowe. – Nie traktuję postulatu jako możliwego do zrealizowania – podkreślił.