Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ceny nawozów ostro w górę. "Gospodarstwa będą upadać, ceny żywności poszybują"

- Polski rolnik za tonę nawozu płaci w tej chwili 5-6 tys. zł. W dodatku nawozy są bardzo trudno dostępne - powiedział w programie "Newsroom" WP Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii. – Rok temu płaciliśmy 1,5 tys. zł. Dwa tygodnie temu minister Henryk Kowalczyk powiedział, że ceny nawozów będą przystępne, że będzie to 3 tys. zł. Dziś rolnicy nie wiedzą, co mają zrobić, czy czekać na tę cenę, czy kupować po 5 tys. zł, bo za chwilę to będzie 8 tys. zł. Ludzie nie mają takich pieniędzy. A przecież wchodzimy w okres zimowy. Za chwilę trzeba będzie ogrzewać kurniki, chlewnie, trzeba będzie używać chłodni. To są ogromne wydatki. Gospodarstwa będą upadać i będą przejmowane przez korporacje. Ceny żywności znów pójdą w górę. To się już dzieje z piekarniami w Polsce. Codziennie dostaję telefony w sprawie upadających zakładów. Ludzie pytają, dlaczego nie ma pomocy ze strony państwa, dlaczego muszą ponosić konsekwencje tego, że rząd nie przewidział kryzysu. Ciągle mamy...
rozwiń
0
0
81
Podziel się
Komentarze (81)
zobacz więcej komentarzy (81)
KOMENTARZE
(81)
logiczny
2 miesiące temu
Gość i tak za dużo ich je a i tak nie rośnie choć jak widać bardzo chce!🤷‍♂️
Polak
2 miesiące temu
Dalej utrzymywać turystów ze wschodu a Polakom zwiększać podatki I opłaty!
Zzx
2 miesiące temu
Gospodarstwa będą upadać??? Na kolanach do rolnika po żywność przyjdziecie... Bez nawozów będzie jej mniej i będzie droższa - to fakt. Przedsiębiorstwa rolne funkcjonujące na kredytach, które ich dojadą, może i upadną, ale nie zwykły rolnik.
Adman
2 miesiące temu
Śmierć wrogom Polski. Przyjdzie czas że naród zrobi z tym porządek.
Zebalaze
2 miesiące temu
JA tam się nie martwię. Wziąłem kredyt, zmieniłem pracę, zbierałem całe lato szczaw i mirabelki. Czekam z utęsknieniem na wygraną POLefaków!!!!
...
Następna strona