Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
PGO
|
aktualizacja

Agrounia chce dymisji ministra rolnictwa. "Zboże przyjeżdża w wagonach po gnojówce"

87
Podziel się:

Agrounia chce dymisji ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka. Podczas konferencji w Lublinie lider ruchu Michał Kołodziejczak skrytykował działania rządu prowadzące - jego zdaniem - do uzależnienia Polski od importu zboża z zagranicy, a także procedury dotyczące kontroli jakości towaru. - Zboże techniczne, ładowane na wagony po cemencie czy gnojówce, jest w Polsce przeznaczone do jedzenia - alarmował.

Agrounia chce dymisji ministra rolnictwa. "Zboże przyjeżdża w wagonach po gnojówce"
Lider Agrounii Michał Kołodziejczak (Licencjodawca, Oleg Marusic/REPORTER)

Podczas konferencji zorganizowanej przed urzędem wojewódzkim w Lublinie lider Agrounii Michał Kołodziejczak powiedział, że ruch domaga się dymisji wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Niespodziewana scena przed konferencją. Michał Kołodziejczak musiał zmierzyć się z emerytką

Agrounia domaga się dymisji ministra rolnictwa

- Dziś Polska zalewana jest kukurydzą, pszenicą, rzepakiem z zagranicy, które przyjeżdżają do nas bez badań, często jako zboże techniczne, które nigdy nie powinno być przeznaczone do spożycia - mówił Kołodziejczak. - Rząd nie reaguje - dodał

Według Agrounii importowane zboże zalega w magazynach rolników, zabierając miejsce plonom polskich pól. - Polscy rolnicy nie mogą sprzątnąć kukurydzy z pól i dostać za nią normalnych pieniędzy, bo ktoś sprzedaje ją na rynku dużo taniej - podkreślił Kołodziejczak, dodając, że część zboża sprowadzanego do Polski nie powinna trafić do konsumentów.

- Część zboża trafia do kraju jako zboże techniczne, które jest ładowane na wagony do przewozu zwierząt, cementu czy gnojówki. U nas w kraju przejdzie ono badania, po których okaże się, że można je jeść. To skandal - mówił Kołodziejczak. Jak dodał, kontaktował się w tej sprawie ministrem rolnictwa. - Pan Kowalczyk powiedział, że zdaje sobie z tego sprawę, że trzeba działać, jednak nie zareagował. To temat tabu - podsumował.

Po konferencji delegacja Agrounii spotkała się z przedstawicielami urzędu wojewódzkiego w Lublinie.

Napisaliśmy do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi z prośbą o komentarz do zarzutów Agrounii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(87)
Bolek
rok temu
Nawet mało spostrzegawczy obserwator wyraźnie dostrzeże, kto jest beneficjentem awanturnictwa Kołodziejczaka. Rozumiem, że ruble leją się gęstym strumieniem. Ale żeby Polak aż tak wysługiwał się Putinowi...?!?
REN
rok temu
proponuję utylizację towaru nie przeładowywując na granicy.Może w ten sposób wymusimy działanie nieRządu.
babcia
rok temu
Wraca stare w PRL w wagonach po węglu jechaly jabłka do ruskich
Maniek
rok temu
Co pan Kołodziejczyk nie rozumie? Jeżeli sądy uznały że sól drogową można sprzedawać jako spożywczą to zboże techniczne zapewne również.
no cóż ....
rok temu
wybrali Pis ... a teraz płaczą
...
Następna strona