Trwa ładowanie...
bFelVilh
Notowania
Przejdź na

Rolnicy rezygnują z produkcji żywności. Lider AgroUnii: na nawozy trzeba wydać cztery pensje

- Nie powtarzajmy absurdów o tym, że obniżka VAT na nawozy sprawi, że w sklepach będzie taniej – powiedział w programie "Newsroom" WP Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii. - Większość rolników, którzy prowadzą gospodarstwa, są "vatowcami". I tym małym gospodarstwom obniżka VAT pomoże, o to walczyliśmy. Ale nie oszukujmy się, że to obniży ceny. Rolnicy całkowicie stracili zaufanie do Prawa i Sprawiedliwości. Rząd podsłuchuje, a nie słucha i w tym jest największy problem. Spotkaliśmy się z ministrem rolnictwa, ale on bezradnie rozkłada ręce. Prosimy o to, by spółki Skarbu Państwa obniżyły ceny nawozów dla polskich rolników, a zarabiały na eksporcie. To może realnie obniżyć koszty produkcji żywności i przełożyć się na ceny. Tu już nie chodzi o pieniądze, tu chodzi o to, że rolnicy rezygnują z produkcji żywności. Większość z nich wykonuje dwa zawody. Spotkałem policjanta, który mi powiedział, że ma kilka hektarów ziemi po ojcu. Powiedział mi, że na nawozy musi...

rozwiń
1373 reakcje
773
163
437
Podziel się
Komentarze (437)
zobacz więcej komentarzy (437)
bFelVilt
KOMENTARZE
(437)
piotr
2 dni temu
obnizka VAT dla firm kompletnie nic nie daje bo kazda firma VAT sobie odlicza. dziennikarz to dyletant ekonomiczny
Wasz Pan
5 dni temu
Wszystkie wsiuny głosowały na pis a teraz płacz. Dobrze że wyjdziemy z uni, a wy znów cofnięcie się do średniowiecza i pańszczyznę będziecie odrabiać. Nie żałuję was sami tego chcieliście barany.
ede
5 dni temu
W oczach niektórych ludzi widać obłęd (Macierewicz, Kaczyński, Kukiz, Sikorski). U Kołodziejczaka widać obłęd ze wściekłością. Tacy ludzi są nieobliczalni.
bFelVilL
Jerzy Przyk
5 dni temu
...hmm... rolnicy gremialnie głosowali na PiS. Zatem mają to, na co głosowali. Skrajnie pozbawionym rozumu musi być ten, kto nie chce przyjąć do wiadomości, że po 1989 roku w Polsce wszystkie kolejne ekipy rządowe poprzyklejały się do rzymsko-katolickich hierarchów, oczekując wzajemności, ergo - kościelnego poklasku głoszonego z kościelnych ambon. W zamian - hierarchowie zażyczyli sobie od kolejnych, tak zwanych watykańsko-polskich rządów - ziemskich nadań oraz pieniędzy - wszystko kosztem polskich podatników. Swoim rozbestwieniem i rozpasaniem - niedawno zażyczyli sobie od poloczkowatych politykierów - likwidacji niezależnych mediów, od lat funkcjonujących w Polsce. Ostatnio zażyczyli sobie od stojącego nad grobem Jarosława Kaczyńskiego - wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej i cofnięcie naszego kraju do średniowiecza. Nie sposób się zatem dziwić, że po 1989r głównym źródłem zła w naszym kraju stali się kościelni hierarchowie oraz ich politykierscy akolici, wspierający motłoch, hołotyzm, zabobon oraz wszelką ciemnotę. Nikt, kto posiada zdolność do samodzielnego myślenia, przenigdy nie odda swojego głosu przy wyborczej urnie na partię, która stanowczo i zdecydowanie nie odetnie się od czarnych, watykańskich sotni. Tylko jednostronne zerwanie hańbiącego Polskę i Polaków konkordatu, bezwzględna sekularyzacja wszelkich, tak zwanych dóbr kościelnych - (ichni panbóg z nieba im ziemskich dóbr nie nadał), odcięcie wszelkiej maści kapelanów, katechetów oraz im podobnych - od pieniędzy podatników - pozwoli na natychmiastowe uzdrowienie sytuacji społeczno-gospodarczej w naszym kraju. P.S. Prawdziwych mężów stanu w Polsce ze świecą szukać. Najczęściej - to zwykłe, politykierskie cwaniaczki, zakładnicy miękkich, sejmowych foteli oraz apanaży i innych synekur - powiązanych z owymi fotelami. Ot, i wszystko...
www
5 dni temu
Nie jestem rolnikiem mam 1 ha pracuje w miescie zagospodarowałem ten 1 ha niskimi nakładami posadziłem ziemniaki, cukinie, dynie, Na jesien sprzedaż produktów na Fb po znajomych i poszło.Ustaliłem 3 weekendy dostaw, Niskim nakładem zarobiłem na czysto ok =7000, (najlepiej szły dynie na halloween), Nie powiem pracy troche było ale to przyjemnośc. Mozna troche dorobic.
...
Następna strona