Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

Rolnicy rezygnują z produkcji żywności. Lider AgroUnii: na nawozy trzeba wydać cztery pensje

- Nie powtarzajmy absurdów o tym, że obniżka VAT na nawozy sprawi, że w sklepach będzie taniej – powiedział w programie "Newsroom" WP Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii. - Większość rolników, którzy prowadzą gospodarstwa, są "vatowcami". I tym małym gospodarstwom obniżka VAT pomoże, o to walczyliśmy. Ale nie oszukujmy się, że to obniży ceny. Rolnicy całkowicie stracili zaufanie do Prawa i Sprawiedliwości. Rząd podsłuchuje, a nie słucha i w tym jest największy problem. Spotkaliśmy się z ministrem rolnictwa, ale on bezradnie rozkłada ręce. Prosimy o to, by spółki Skarbu Państwa obniżyły ceny nawozów dla polskich rolników, a zarabiały na eksporcie. To może realnie obniżyć koszty produkcji żywności i przełożyć się na ceny. Tu już nie chodzi o pieniądze, tu chodzi o to, że rolnicy rezygnują z produkcji żywności. Większość z nich wykonuje dwa zawody. Spotkałem policjanta, który mi powiedział, że ma kilka hektarów ziemi po ojcu. Powiedział mi, że na nawozy musi...

rozwiń
podatki
wideo
440
Podziel się:
KOMENTARZE
(440)
Radwanowiec
2 lata temu
Inflacja wali drzwiami i oknami i już nie długo na całego KOMUNA BIS. Czy szykuje się wymiana 10 000 zł. za 1 zł. Tak wygląda. POWIESIĆ JEDNEGO CZY DRUGIEGO SPRAWCĘ I ZŁAPIEMY ODDECH.
Radwanowiec
2 lata temu
Zaraz zaraz, a co z żywnością EKO. Tam nie ma nawozów sztucznych Panie Kołodziejczyk
wertyQ
2 lata temu
drukarki w NBP niestety tego mogą nie wytrzymać
piotr
2 lata temu
obnizka VAT dla firm kompletnie nic nie daje bo kazda firma VAT sobie odlicza. dziennikarz to dyletant ekonomiczny
Wasz Pan
2 lata temu
Wszystkie wsiuny głosowały na pis a teraz płacz. Dobrze że wyjdziemy z uni, a wy znów cofnięcie się do średniowiecza i pańszczyznę będziecie odrabiać. Nie żałuję was sami tego chcieliście barany.
...
Następna strona