Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Michał Wąsowski
Michał Wąsowski
|
aktualizacja

Fala zwolnień w Polsce. Dominują te branże "Pęka bańka"

Branże, które planują w pierwszym kwartale zwolnienia, to przede wszystkim przetwórstwo przemysłowe i sektor IT, który dopiero się uczy działania w obszarze związków zawodowych. Tymczasem w przypadku zwolnień związki odgrywają dużą rolę. - Zdecydowanie, tam gdzie one są, pracodawcy mają obowiązek rozmawiać i negocjować. Tam gdzie związków nie ma, jest przedstawiciel pracowników. Może nim być ktoś z biura pana prezesa, kto podpisuje dokumenty, a pracownicy nie mają pojęcia, co się dzieje w ich sprawie - powiedział podczas debaty money.pl Sebastian Koćwin, wiceprzewodniczący OPZZ. - Tam gdzie są związki zawodowe, sytuacja pracowników jest nieporównywalnie lepsza. To jest też kwestia tego, jakie grupy pracowników zostaną zwolnione. Związki walczą także o odprawy - zaznaczył. - Mówimy głównie o dużych i średnich firmach, które chcą zwalniać pracowników - zauważył Andrzej Kubisiak z Polskiego Instytutu Ekonomicznego. - Ale nie zawsze dochodzi do tych zwolnień, bywa,...
rozwiń
737
Podziel się:
KOMENTARZE
(737)
domjakdom
12 godz. temu
domy jak domy ...normalne , duże osiedle ...jak komuś nie pasuje , niech nie kupuje, ot i cały temat wyczerpany ...bloki też każdy taki sam i jakoś nikt nie krzyczy , że mrowiska. Cieszmy się , że tam postały domki a nie bloki i bądźmy tolerancyjni . Póki co jeszcze człowiek nie lata a z perspektywy ziemskiej to po prostu duże osiedle i tyle.
Slawcio
2 tyg. temu
Żeby zwolnienia nie dotykały tak dużej ilości osób muszą zostać obniżone koszty pracy: jakas dziwna minimalna, zasiłki dla nierobotnych, i cała i na sterta zbędnych obciążeń.
Tres
2 tyg. temu
Nie rozumiem jak można rządzić krajem za 100 oszustwa gdzie prawo
abc
2 tyg. temu
Przede wszystkim każdy biznes powinien przynosić zwrot, zarabiać na siebie, bo inaczej jego koszty będą pokrywali podatnicy. Tak należy myśleć o każdym biznesie otwieranym w Polsce przez państwo lub samorząd. Za wyjątkiem usług użyteczności publicznej.
ale
3 tyg. temu
Zamiast podwyższenia wynagrodzenia minimalnego trzeba wprowadzić kwotę 60000 wolną od podatku.
...
Następna strona