Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Patrycjusz Wyżga
Patrycjusz Wyżga
|
aktualizacja

Sądne dni dla PiS. "Niczego nowego nie wymyślili. Ale wszystko podnieśli do sześcianu"

Najpewniej w tym tygodniu - a najdalej do 15 lipca - poznamy decyzję Państwowej Komisji Wyborczej (PKW) w sprawie rozliczenia sprawozdań komitetów wyborczych za ostatnie wybory parlamentarne. Czy cofnięcie subwencji PiS jest możliwe? - Eksperci mówią o wielu uwarunkowaniach - powiedział w programie "Newsroom" Grzegorz Osiecki, dziennikarz money.pl. - Jeśli PKW pójdzie dotychczasowym trendem interpretacyjnym, to nie możemy się tego spodziewać. Jeśli jednak przeanalizuje to, co działo się w kampanii i odniesie to do przepisów, to taka szansa istnieje. Sam rozkład głosów w PKW może świadczyć o tym, że do takiej decyzji jest bliżej, bo to są ludzie wskazani przez rządzącą koalicję. Jest też Ryszard Kalisz, który jest krytyczny, ale cała reszta trzyma gardę wysoko. Natomiast jak czyta się prawo, to ma się wrażenie, że ono zostało napisane tak, by można było politykom jak najmniej zrobić. Są np. przepisy mówiące o tym, kiedy można odebrać partii subwencję. Można...

rozwiń
KOMENTARZE
(54)
KimUnJest
1 tyg. temu
Nawet jak odbiorą subwencje to pis ma w rezerwie 1,5 miliarda wyprowadzone przez prezesa orlenu
Harry
1 tyg. temu
Najlepiej mieć sprawdzony biznes - tylko nieruchomosci i współpraca z zarządzającym Polzen z Gdańska.
Wes
1 tyg. temu
Szkoda,że jak PIS doszedł do władzy nie rozliczył rządu PO-PSL za afery. A tych afer było mnóstwo. Teraz Giertych , który ma współudział wyprowadzenia 90 Milionów z firmy deweloperskiej szuka haków na PIS. I jeszcze jedno, nawet Palikot były poseł PO w swojej książce napisał,że Ponad 80 % ludzi z PO przyszło do sejmu po to , aby się dorobić. Jak czytam więc wpisy ,że PIS to złodzieje ,to przeraża mnie ta hipokryzja. I jeszcze jedno, nigdy nie napisałabym,że wyborcy jakiejkolwiek partii,której nie kibicuje,że to półgłówki. I to jest ten język osmiogwiazdkowcow.
Wes
1 tyg. temu
Rurociągiem przyjaźń mamy przesyłać za zgodą premiera Tuska przez teren Polski ropę z Kazachstanu do rafinerii niemieckiej po cenie niższej o25 % od ceny jaką kupuje Polska.to jest niby ropa z Kazachstanu ,a tak naprawdę rosyjska.czyli produkty z tej tańszej ropy będą konkurencja dla naszych produktów. Czyli rafineria niemiecka, której będziemy pomagać w dostarczaniu ropy będzie wykańczać rafinerię Polska. Brawo panie premierze Tusk, dba pan o gospodarkę, ale niestety nie Polska , ale niemiecka. Uśmiechajcie się Polacy. Jak to miło pomagać sąsiadom. A że u nas będzie gorzej, co tam.
brawo
1 tyg. temu
niech odbiorą subwencje opozycji to przegrają a PIS sobie poradzi
...
Następna strona